Test: Fiat Sedici 1,9 MTJ 4x4

15.12.2008 01:40
Fiat Sedici
Fiat Sedici má oproti Suzuki SX4 inú masku chladiča a predný nárazník. Autor:

Možno si vravíte, že rovnaké auto ste už na ceste videli, no rozhodne to nebol Fiat. Máte pravdu, je to možné. Tento sympatický crossover totiž vznikol ako výsledok spolupráce automobiliek Suzuki a Fiat. Suzuki SX4 má však výhodu skoršieho uvedenia na trh.

Pravdou je, že obidve autá, Suzuki SX4 aj Fiat Sedici, vznikali súčasne ako jeden spoločný projekt obidvoch automobiliek. Problém však je, že tvary tohto auta si Slováci zapísali pod japonskú značku Suzuki. Je to spôsobené tým, že zatiaľ čo na ostatných európskych trhoch sa obe autá začali predávať takmer súčasne, na Slovensku sa SX4-ka objavila oveľa skôr ako jej talianska dvojička. Na obranu Fiatu iba dodáme, že dizajn tohto auta je taliansky. Nerobil ho však Fiat, ale dizajnové štúdio Giorgetta Giugiara. To navrhlo originálny dizajn, ktorý vo svojej podstate nevyjadruje príslušnosť k žiadnej značke. Rozdielnymi prednými časťami si potom obidve automobilky dotvorili auto na svoj obraz, tak aby čo najlepšie zapadlo do portfólia ich modelov.

Japonský interiér

Hneď ako sme sa prvýkrát posadili za volant Fiatu Sedici, zažili sme pocit, ako keď pozeráte film a v jednom momente zistíte, že ide o opakovaný záber. Majitelia Suzuki SX4 by sa tam cítili ako doma. Všetko je na svojom mieste, presne tam, kde to má SX4-ka. Zatiaľ čo zvonku sa výrobcovia aspoň ako tak snažili obe autá rozlíšiť, vo vnútri je rozdiel akurát tak v logu výrobcu na volante. Nehovoríme, že je to zlé. Akurát vidno, že Fiat sa na tvorbe interiéru asi veľmi nepodieľal. Všetko je tu totiž typicky japonské. Počnúc špecifickým zamykaním dverí až po tvrdé plasty. Všetky funkčné prvky však majú príjemný chod a fungujú perfektne. Aspoň že s temnými stránkami japonských interiérov prišli aj tie svetlé. Výnimkou však bola radiaca páka. Tá nás niekedy nechcela poslúchať. Jej chod bol dosť tvrdý, najmä keď bol motor ešte studený.

Známa technika

Fiat Sedici je na našom trhu novinka. Preto nás trochu zarazilo, prečo namiesto staršieho agregátu s objemom 1,9 litra nepracuje pod jeho kapotou novšia 1,6 litrová pohonná jednotka. Tá je predsa vo všetkých smeroch lepšia. Staršiu „jedna-deviatku“ vystriedala v modeli Bravo a svoju cestu si našla už aj do modelu Punto. Problém je v tom, že v dobe predstavenia modelu Sedici tento nový agregát totiž ešte neexistoval. Majitelia Fiatu Sedici sa tak budú musieť uspokojiť so staršou technikou. Nehovoríme, že je zlá, len škoda že tam nie je tá novšia, keď už je k dispozícii. Rozdiel bežný užívateľ síce až tak nepocíti, no nový 1,6 litrový agregát sa nám zdá byť aspoň kultivovanejší, keď už nič iné. Veľké plus však dávame Fiatu za to, že použil šesťstupňovú manuálnu prevodovku. Tá zvyšuje akustický komfort a znižuje spotrebu najmä na diaľnici.

Jazda

S novým Fiatom sa nám jazdilo celkom dobre. Aj keď 1,9 litrový agregát nie je taký kultivovaný ako nová „jedna-šestka“, autu s hmotnosťou 1350 kg prepožičiaval celkom slušnú dynamiku. Motor sa vo vysokých otáčkach necíti práve najlepšie. Skôr mu vyhovuje využívanie krútiaceho momentu v nižších otáčkach. Napriek vyššej svetlej výške je vám Fiat Sedici schopný v zákrutách ponúknuť dostatočnú dávku istoty. Nedalo nám to a aj keď Sedici nie je žiaden off-road, boli sme si ho skúsiť aj v ľahšom teréne. Ani ten ho však nevyviedol z miery a Sedici si počínalo veľmi dobre.

Spotrebu paliva sa nám darilo udržať v rozumných medziach. Keď sme so Sedicim jazdili prevažne v meste a trochu aj v teréne, palubný počítač nám ukazoval spotrebu o niečo nižšiu, ako je výrobcom udávaných 8,1 litra nafty v mestskom cykle. Mimo mesto sa potom spotreba pohybovala okolo šiestich litrov. Škoda len, že palubný počítač v štýle Suzuki nie je schopný ukazovať zostávajúci dojazd adekvátny k momentálnemu stavu paliva v nádrži.

Resumé

Fiat Sedici je auto, ktoré spája výhody klasického rodinného hatchbacku s vozidlami kategórie SUV. Je to auto kompaktných rozmerov, pričom vo vnútri majú pasažieri stále dostatok miesta. Vďaka tomu so sebou nové Sedici nenosí zbytočné kilá plechu na rozdiel od SUV-čiek. Spoločne s vypínateľným pohonom všetkých štyroch kolies to tak drží jeho spotrebu paliva v normálnych medziach. Na rozdiel od ostatných bežných áut sa však so Sedicim dostane všade tam, kde sa dostane aj väčšina vozidiel kategórie SUV. Ak teda jazdíte prevažne v meste, no bez občasného výletu na chatu, prípadne niekde do hôr po nespevnených cestách, sa nezaobídete, Fiat Sedici by mohlo byť auto pre vás.

Základná cena modelu: Fiat Sedici 1,9 MultiJet Emotion 4×4: 588 000 Sk

Sériové vybavenie verzie Emotion (vybrané prvky):
Airbag vodiča aj spolujazdca, bočné a okenné airbagy, protiblokovací systém ABS+EBD, stabilizačný systém ESP, predné hmlové svetlomety, elektrický posilňovač riadenia, rádio s CD/mp3 prehrávačom a CD meničom s ovládaním na volante, kožený volant, automatická dvojzónová klimatizácia, 16-palcové disky z ľahkej zliatiny, elektricky ovládané a vyhrievané spätné zrkadlá, stmavené okná zadných a piatych dverí

Technické údaje
Radový štvorvalcový turbodúchadlom preplňovaný vznetový motor, vodou chladený, ventilový rozvod DOHC, uložený vpredu naprieč, zdvihový objem valcov 1910 cm3, maximálny výkon 88 kW (120 k) pri 4000 ot/min, maximálny krútiaci moment 280 Nm pri 2050 ot./min.
Kombinovaná spotreba: 6,6 litra/100 km
Prevodovka: šesťstupňová  manuálna prevodovka, suchá jednolamelová spojka s prítlačnou kužeľovou pružinou a hydraulickým ovládaním, pohon 4×4 s elektronicky ovládaným samouzatváracím diferenciálom

Podvozok: Vpredu: nezávislé zavesenie kolies typu McPherson, vzadu zalomená torzná tyč
Brzdy:  vpredu kotúčové brzdy s vnútorným chladením a priemerom 280 mm, vzadu bubnové brzdy s priemerom 220 mm, protiblokovací systém ABS+EBD, ručná brzda pôsobiaca na zadné kolesá

Karoséria:
5– dverový crossover, DxŠxV 4115×1765×1620 mm, rázvor osí kolies 2500 mm, pohotovostná hmotnosť 1350 kg, objem batožinového priestoru 270/670 litrov

Zrýchlenie z 0 – 100 km/h : 11,2 s
Maximálna rýchlosť: 180 km/h

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek
Tankujem - ceny palív
odnaftanatural 95
21. 10. 20191.242 €zdraženie1.316 €
14. 10. 20191.242 €zlacnenie1.315 €
7. 10. 2019zdraženie1.242 €zlacnenie1.321 €
30. 9. 2019zlacnenie1.233 €zlacnenie1.328 €
23. 9. 2019zdraženie1.241 €zdraženie1.334 €
16. 9. 2019zdraženie1.217 €zlacnenie1.321 €
9. 9. 2019zlacnenie1.214 €zlacnenie1.322 €
Priemerné ceny palív podľa ŠÚ SR