Test: Toyota Land Cruiser V8 4,5 D-4D Lux+

07.07.2008 15:14
Toyota Land Cruiser V8
Základné črty najluxusnejší LandCruiser nemení. Autor:

Chcete jazdiť v skutočne ťažkom teréne s komfortom limuzíny najvyššej triedy? Veľa možností nemáte. Mercedes GL či Porsche Cayenne sa nezávislým zavesením kolies a samonosnou karosériou ponášajú skôr na pravý off-road ako na skutočného drsného predátora. Toyota Land Cruiser je však celkom iná káva. Nová generácia s prívlastkom V8 prináša totiž nielen veľkorysú dávku luxusu a dynamiky, ale ostáva verná aj tradícii tejto 60-ročnej off-roadovej legendy. Nie náhodou nájdete v jej konštrukcii nezničiteľný rámový podvozok a tuhú zadnú nápravu.

Exteriér

Buďme úprimní. Land Cruiser fascinuje skôr gigantickými rozmermi ako sofistikovaným dizajnom. Dĺžkou 4 950 mm, šírkou takmer dva metre a výškou 1 865 mm je to neprehliadnuteľný obor. Ani 20-palcové disky kolies nedokážu celkom zamaskovať jeho robustnosť. Konzervatívne a opticky ťažké línie oživuje len obrovská chrómová predná maska a rovnako gigantické svetlá, hádam až príliš krehké na auto, ktoré má schopnosť dobýjať neobjavené. Nič to, práve jednoduchosť a minimum samoúčelných dizajnérskych finesov zaručujú Land Cruiseru potrebnú nadčasovosť a obdiv drsných chlapcov, ktorým neprekáža, že ich miláčik nechodí pravidelne do umývacej linky a na servisné kontroly.

Interiér

Aj v interiéri je všetko správne veľké.  Dominantná je najmä šírka. Výhľad na širokú a dlhú prednú kapotu burcuje chlapčenské sny. Komfort na palube však Land Cruiseru odhaľuje – v skutočnosti sa zameriava na rozmaznaných a mimoriadne náročných klientov. Široké kožené sedadlá, optitrónové podsvietenie prístrojov, obrovský dotykový displej s navigačným systémom, hlasové ovládanie, štvorzónová klimatizácia, bezkľúčové štartovanie, samočinný parkovací systém či fantastický zvuk 9-reproduktorovej aparatúry v ničom nezaostávajú za štandardom divízie Lexus. To všetko je zabalené vo veľmi precíznom materiálovom vyhotovení vrátane drevených a hliníkových dekorácií.

Variabilita

Land Cruiser veľkorysými rozmermi ponúka priestor až pre siedmich cestujúcich. Jeho variabilita však celkom neladí s tým, na čo ste zvyknutí v triede MPV. Dvojica sedadiel v treťom rade sa totiž nesklápa do podlahy, ale vyklápa do strán. Toto riešenie zjednodušuje obsluhu a vytvára aj pre zadných cestujúcich akceptovateľný priestorový komfort, no ane zbytočne uberá z využiteľného objemu „kufra“. Pri aute tohto formátu však nejde o žiaden extrémny hendikep, najmä ak je druhý rad tvorený trojicou samostatných sklopných a posuvných sedadiel v rozsahu 105 mm.  Za praktickým horizontálne deleným zadným vekom je tak aj v sedemmiestnej verzii k dispozícii obrovský objem pre náklad.

Motor a prevodovka

Viac ako 2,6 tony živej váhy potrebuje poriadny výkon. V Toyote to vyriešili bez kompromisov. Napokon, hovorí o tom prívlastok V8. Land Cruiser poháňajú výlučne osemvalcové motory. Gro predaja pripadá na novučičký diesel 4,5 D-4D s výkonom 195 kW, no najmä s fascinujúcim krútiacim momentom 650 Nm (!), ktorý máte na pedáli už pri 1 600 otáčkach za minútu. Mohutná potencia zabezpečuje v spojení s excelentne komfortným 6-stupňovým automatom prekvapujúcu dynamiku. Tichý a dokonale vyvážený agregát dokáže odpáliť toto monštrum na stovku za 8,2 sekundy bez najmenších náznakov únavy. Je to aj vďaka permanentnému pohonu oboch náprav s medzinápravovým diferenciálom Torsen. Pri vyšších rýchlostiach však treba brať do úvahy limity spojené s nárastom aerodynamického odporu. Za atletické výkony však poriadne zaplatíte. Papierová priemerná spotreba 10 litrov na sto kilometrov je fikciou. Ani pri vyslovene ekonomickom zaobchádzaní neskrotíte smädný osemvalec pod pätnásť litrov. Ak nemáte chuť jazdiť ako člen Greenpeace, tak rátajte s tým, že na palubnom počítači budete ma číslicu 18 a v teréne 20. 

Jazdné vlastnosti

Pneumatické odpruženie AVS robí na ceste zázraky. Aj s tuhou zadnou nápravou je Land Cruiser schopný „požierať“ nerovnosti v štýle prémiovej triedy a posádke dopriať takmer luxus limuzín. Zvlášť v móde Comfort, voliteľnom na ovládači na stredovom tuneli. Pri vyššej rýchlosti však pruženie automaticky stuhne a systém AHC zníži polohu karosérie, čo do veľkej miery zabraňuje nežiaducemu nakláňaniu karosérie. V zákrutách je tak Land Cruiser suverénnejší, ako by ste očakávali. Pochopiteľne, tak či tak treba rešpektovať vyššie uložené ťažisko tohto mohutného ťažkoodenca. Aj brzdy si dokážu so živou váhou Land Cruiseru poradiť prekvapujúco dobre. Zvyknúť si musíte len na dlhší prevod riadenia, ktorý vás núti prekladať rukami viac ako je zvykom.

Terén

Ísť s autom v cene 2,8 milióna korún do ťažkého terénu je možno trochu scestné, ale verte, že na rozdiel od mnohých pseudooff-roadov si to s Land Cruiserom môžete naozaj dovoliť. Nesprevádza vás pritom žiadne škrípanie karosérie či plastov. Systém AHC dokáže zvýšiť svetlú výšku až o 110 mm, čo zlepšuje prejazdnosť nerovností a zväčšuje nájazdový uhol. Hodnoty kríženia náprav sú najlepšie v triede. Funkciu uzávierok diferenciálov supluje aktívne pribrzďovanie prešmykujúcich kolies. Takže s trakciou nie je najmenší problém. A to je ešte stále v zálohe redukčná prevodovka či systém kontroly pri prudkom klesaní. 

Výhody
+ priestor a variabilita
+ výkon
+ komfort a vybavenie
+ jazdné vlastnosti v teréne
+ slušné správanie na ceste 

Nevýhody
- vysoká spotreba
- dizajn bez invencie
- nižší komfort sedenia v druhom a treťom rade

Vybavenie Lux+
stabilizačný systém VSC, terénne ABS, aktívny protipreklzový systém, 8× airbag, aktívne pruženie AVS, regulácia svetlej výšky AHC, hillholder HAC, regulácia zjazdu DAC, permanentný pohon oboch náprav Torsen, redukčný prevod, 6-stupňová automatická prevodovka, bezkľúčové odomykanie a štartovanie, tempomat,  4-zónová klimatizácia, kožené čalúnenie, el. nastaviteľné a vyhrievané predné sedadlá, posuvné zadné sedadlá, palubný počítač, predné hmlové svetlá, kompletný el. balík na okná a zrkadlá…

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek
Tankujem - ceny palív
odnaftanatural 95
7. 10. 2019zdraženie1.242 €zlacnenie1.321 €
30. 9. 2019zlacnenie1.233 €zlacnenie1.328 €
23. 9. 2019zdraženie1.241 €zdraženie1.334 €
16. 9. 2019zdraženie1.217 €zlacnenie1.321 €
9. 9. 2019zlacnenie1.214 €zlacnenie1.322 €
2. 9. 2019zdraženie1.216 €zdraženie1.334 €
26. 8. 20191.203 €1.321 €
Priemerné ceny palív podľa ŠÚ SR