Test: Subaru Impreza

25.11.2007 14:43
Subaru Impreza
Subaru Impreza 2.0

Pri tak radikálnej zmene vonkajšej schránky sa právom pýtate, či si nové Subaru ponechalo niečo z charakteristických prejavov svojej predchodkyne. Odpoveď sme hľadali za volantom Imprezy s dvojlitrovým boxerom pod kapotou.

Či už pri premene Imprezy na hatchback viedli automobilku ciele v seriáli WRC, alebo jednoducho zatúžila vyzvať na súboj ostrieľaných európskych zástupcov segmentu C, v tejto chvíli nemusíme rozoberať na úrovni fundovaných motoristických debát. Nová generácia zahodila minulosť za hlavu, tak koncepčnú ako i s ňou spätú dizajnovú. A my to musíme prijať.

Japonská dizajnérska škola

Krajinu pôvodu má Impreza jasne zakódovanú vo vonkajších krivkách – úzkej prednej maske, pomerne dlhej prednej časti či šikmo zrezaných zadných svetlách používajúcich LED. Zvláštne tvarované blatníky a stúpajúca spodná hrana bočných okien nejakým záhadným spôsobom utápajú kolesá auta. Náš kus mal obuté 16“ disky, ale z estetického uhla pohľadu by si Impreza zaslúžila aspoň sedemnástky.

Ázijské fluidum preniklo aj do interiéru auta, ale tu už môžeme cítiť európsky vplyv. Kvalita spracovania sa posunula o pekných pár priečok na hor. Priestor na zlepšenia tu stále je, ale kým pri minulých generáciách vám bil do očí, tu ho musíte cielene hľadať.

Subaru sa chcelo novou Imprezou naladiť na európsku tóninu – podstatne zlepšilo kvalitu interiéru a spravilo z nej hatchback, ktorý je vo viacerých smeroch praktickejší než sedan. Lenže na starom kontinente si radi potrpíme na priestor a toho ponúka Impreza iba obmedzené množstvo. Nejde o žiadny kritický nedostatok, ktorý by Subaru odstavil z konkurenčných bojov. V kabíne sme mali pocit, že je stavaná na nižší výškový priemer a batožinový priestor je so svojím objemom 300 litrov silne poddimenzovaný. Na jeho obhajobu musíme spomenúť pohon zadnej nápravy – tu si diferenciál pýta nevyhnutné miesto.

V duchu symetrie

Na pohľad sa zdá, že sa Impreza snaží kráčať v stopách konvenčných hatchbackov, ale po naštartovaní tlačidlom (po ľavej strane volantu) zistíte, že Subaru vie byť stále samo sebou.

Dobre znejúcu bublavú zvukovú kulisu vám žiadny Mégane, Golf či Focus neponúkne (nerátajúc samozrejme pri tomto porovnaní verzie RS, GTI ši ST) a rovnako bezkonkurenčný je aj symetrický pohon všetkých kolies. Jediný, kto sa na Imprezu v tomto smere čiastočne doťahuje, je wolfsburgský hatchback so systémom 4Motion. Nakoľko však ide o rozdielne koncepcie pohonu 4×4, Impreza zostáva prakticky bez priamej konkurencie.

Pevný a dobre naladený podvozok je mäkší a komfortnejší, než by ste sprvoti od auta s tak bohatou športovou minulosťou očakávali. Pravdou je, že Subaru dokázalo nájsť príjemný kompromis medzi pohodlím a kvalitnými jazdnými vlastnosťami. Impreza je na ceste jednoducho perfektná, nenechá sa rozhodiť nerovnosťami a vďaka vypínateľnému stabilizačnému systému si môžete symmetrical AWD naplno vychutnať. Na klzkom povrchu je potom neprekonateľná. Ďalším špecifikom nového japonského modelu je redukčná prevodovka, s ktorou získava radenie dvojaký charakter. Čo je však typické pre oba režimy, je chod radiacej páky – tuhší, než vo väčšine vozidiel, za to presný.

S dvojlitrovým boxerom je Impreza momentálne najsilnejšou verziou na našom trhu. Na plocho uložených stopäťdesiat koní už dnes nie je dych berúce stádo, ale zvukový prejav a prepracovaný AWD systém zabezpečia, že si aj s takouto porciou výkonu jazdu užijete.

Pri pohľade na údaj palubného počítača o spotrebe sme sa trochu mračili. Vychutnávať si kilometre za volantom Imprezy znamená spotrebovať 12 litrov deväťdesiat päťky na sto kilometrov a v meste sme sa pod 10,8 l nevedeli dostať. Za mestom síce spotreba spadne pod desať litrov, ale dlhodobejšia prirodzená poloha spotreby bola na úrovni 11 litrov.

Záver

Napriek tomu, že sa výrazne „poeurópštila“ a priblížila mainstreamu, zostáva Impreza naďalej osobitá. Cena našej testovanej verzie síce nie je ľudová, ale ak ju konfrontujeme s tým, čo auto ponúka (xenónové svetlomety, symetrický pohon všetkých kolies, redukčná prevodovka, CD menič, bezkľúčový vstup,…), okamžite sa zdá prijateľnejšia.

Cena základného modelu Subaru Impreza 1.5 Classic: 629.000 Sk
Cena testovaného vozidla Subaru Impreza 2.0 Comfort: 830.000 Sk

Sériové vybavenie:
čelné airbagy vodiča a spolujazdca, predné bočné airbagy, hlavové airbagy vpredu i vzadu, aktívne opierky hlavy, ABS s elektronickým rozdeľovaním brzdných síl, elektronický stabilizačný systém VDC, osovo a výškovo nastaviteľný kožený volant, ovládanie autorádia a tempomatu na volante, výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča, elektricky ovládateľné okná vpredu i vzadu, elektricky ovládané vyhrievané sklápateľné vonkajšie spätné zrkadlá, bezkľúčový vstup a štartovanie tlačidlom, imobilizér, autorádio s meničom na 6 CD + 10× repro, klimatizácia, Hill Start Assist, Dual Range – redukčná prevodovka, xenónové svetlomety, ostrekovače predných svetiel, predné hmlové svetlá, symmetrical AWD, upevnenie detskej sedačky ISOFIX

Príplatkové vybavenie testovaného vozidla:
-

Technické údaje

Motor: benzínový štvorvalec, horizontálne uložený motor Boxer, rozvod DOHC, štvorventilová technika, variabilné časovanie, zdvihový objem 1994 cm3, maximálny výkon 110 kW (150 k) pri 6400 ot./min, najvyšší krútiaci moment 196 Nm pri 3200 ot./min.
 
Priemerná spotreba (mesto/mimo/kom­bi): 11,1/6,5/8,2 litra na 100 km
 
Prevodovka: 5-stupňová manuálna prevodovka, redukcia, medzinápravový viskózny samosvorný diferenciál

Podvozok: vpredu nezávislé zavesenie typu McPherson , vzadu zavesenie s dvoma priečnymi ramenami

Brzdy: vpredu kotúčové brzdy s vnútorným chladením, vzadu kotúčové brzdy, ABS, EBD, VDC

Karoséria: päťdverový hatchback, DxŠxV 4415×1740×1475 mm, rázvor osí kolies 2620 mm, objem batožinového priestoru 301/1216 l, pohotovostná hmotnosť 1345 kg, objem palivovej nádrže 60 l
 
Zrýchlenie z 0 – 100 km/h: 9,6 s

Maximálna rýchlosť: 193 km/h

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek
Tankujem - ceny palív
odnaftanatural 95
7. 10. 2019zdraženie1.242 €zlacnenie1.321 €
30. 9. 2019zlacnenie1.233 €zlacnenie1.328 €
23. 9. 2019zdraženie1.241 €zdraženie1.334 €
16. 9. 2019zdraženie1.217 €zlacnenie1.321 €
9. 9. 2019zlacnenie1.214 €zlacnenie1.322 €
2. 9. 2019zdraženie1.216 €zdraženie1.334 €
26. 8. 20191.203 €1.321 €
Priemerné ceny palív podľa ŠÚ SR