Chevrolet Orlando zaútočí na európske minivany

Václav Lipavský | 26.08.2010 09:37
Chevrolet Orlando Foto:
Chevrolet Orlando
Segment kompaktných MPV dostane na začiatku roka 2011 nového hráča. Chevrolet Orlando sa tu chystá narobiť poriadny vietor.

Renault Scénic, Citroën C4 Picasso, Ford C-Max, Opel Zafira alebo Volkswagen Touran – týmto a všetkým ostatným v segmente MPV by sa malo od začiatku budúceho roku dýchať o čosi ťažšie. Objaví sa medzi nimi Orlando, rodinný van z dielne automobilky Chevrolet.

Jeho príchod naznačila už rovnomenná štúdia, do Paríža však Chevrolet dovezie sériový model, ktorý sa len o pár mesiacov ukáže aj na našom trhu. Jeho tvary zodpovedajú dizajnérskemu jazyku značky a vyvolávajú pocit robustnosti charakteristický pre americké modely. Sebavedomie rodinnému autu dodajú aj kolesá s priemerom 16 a 17 palcov, na želanie Chevrolet dokonca dodá aj 18-palcové disky.

Netypickým dizajnom bude medzi európskymi MPV... Foto: Chevrolet
Chevrolet Orlando Netypickým dizajnom bude medzi európskymi MPV originálny.

Interiér by mal mať konkurencieschopnú variabilitu a možnosť inštalácie troch radov sedadiel. Každý rad bude smerom dozadu vyššie, čo zabezpečí slušný výhľad dopredu aj z posledného radu. Žiadne fotografie interiéru však automobilka zatiaľ neukázala.

Technicky bude Orlando vychádzať z modelu Cruze, podedí z neho aj motory. Základom bude benzínový atmosférický štvorvalec 1.8 16V s výkonom 103 kW (140 k), ktorý bude dopĺňať turbodiesel 2.0 VDCi vyladený na 96 kW (131 k) a 120 kW (163 k).

Prvé Orlandá sa k európskym zákazníkom dostanú začiatkom roka 2011.