Problém s dopravou na bratislavskom nábreží podľa primátora vyriešil jeden semafor

TASR | 22.02.2024 18:00
SR Bánovce nad Bebravou semafory TNX Foto:
Takto vyzerá riešenie komplikovanej situácie v okolí Štúrovej ulice a Štefánikovho námestia podľa primátora Bratislavy. (ilustračné foto)
Primátor Bratislavy obhajuje problematické cyklopruhy na nábreží spôsobom, ktorý pripomína vtip.

Novým semaforom na Štúrovej ulici sa podľa primátora Bratislavy Matúša Valla podarilo vyriešiť posledný veľký dopravný problém na Vajanského nábreží. Konštatuje to na sociálnej sieti. Priemerná jazdná doba je podľa neho porovnateľná s tou pred vlaňajšími zmenami organizácie dopravy na nábreží a zavedení cyklopruhov. Problémom bola dopravná situácia v okolí Šafárikovho námestia smerom k Mostu SNP.

„Prejazdy vozidiel cez križovatku už netrvajú dlhšie ako pred utlmením štorprúdovky cez centrum Starého Mesta. Priemerná jazdná doba cez nábrežie v najhoršej dopravnej špičke je dnes približne päť minút, čiže rovnako ako pred zmenami,“ uvádza Vallo s tým, že nevznikajú ani radikálne horšie jednotlivé prejazdy, ako to bolo v uplynulých mesiacoch. Rovnako sa podľa neho nezhoršila ani dopravná situácia na mostoch či obchádzkových trasách. Tým sa podľa primátora potvrdilo, že 70 percent vozidiel pôvodne tranzitujúcich cez nábrežie môže použiť vhodnejšiu trasu, napríklad Einsteinovu ulicu.

Cyklopruhy na nábreží v Bratislave Čítajte viac Bratislavský magistrát: Cyklotrasu v centre nezrušíme. Bolo to dobré rozhodnutie

Problémom zhoršenia dopravnej situácie v okolí Šafárikovho námestia, najmä od Dostojevského radu smerom na Most SNP, bolo podľa magistrátu neregulované napĺňanie nábrežia autami zo Štúrovej ulice. Autá prichádzajúce zo Štúrovej ulice, kde donedávna nebol semafor, sa totiž nepretržite napájali na Vajanského nábrežie. Problém spôsobovali aj autá pripájajúce sa na Dostojevského rad od Pribinovej ulice, ktoré niekedy zapĺňali relatívne krátky priestor medzi Pribinovou ulicou a Šafárikovým námestím.