Majitelia Bentleyov už nemusia nikdy tankovať. Zatiaľ v Kalifornii

Nie, teraz nehovoríme o elektromobiloch. Jednoducho Bentley sa rozhodol ponúknuť novú službu dotankovania vozidla. Majitelia luxusných limuzín a SUV Bentayga tak ušetria čas. „Pumpa“ príde za nimi.

Bentley - tankovanie Filld
Miesto toho, aby museli majitelia Bentleyov strácať čas na „pumpách", príde čerpacia stanica za nimi.
Autor:

K luxusným autám patria aj nadštandardné služby. Napríklad 24-hodinová bezplatná asistencia v prípade problémov, zabezpečenie ubytovania, prevzatie a odovzdanie vozidla priamo v bydlisku, ak má auto absolvovať záručnú prehliadku alebo servis. Lenže služba, ktorú zavádza britský Bentley v USA, tu ešte nebola. Rozhodol sa šetriť čas majiteľom svojich luxusných vozidiel tým, že ich zbaví nutnosti chodiť na čerpacie stanice. Autá natankuje za nich.

„Stále skúmame možnosti, ako našim zákazníkom ponúknuť služby na mieru, ktoré im doprajú ten najvyšší komfort a viac času,“ hovorí k téme novej služby produktový a marketingový manažér automobilky Christopher Georges. Princíp je jednoduchý. Stačí mať v smartfóne aplikáciu Filld for Bentley. Pomocou nej si majiteľ vozidla objedná, kde a kedy má byť jeho auto dotankované. O všetko ostatné sa postará automobilka, ktorá zabezpečuje službu s americkým start-upom Filld.

Pri dotankovaní vozidla nie je nutná prítomnosť majiteľa
auta. Celý proces prebehne vďaka mobilnej aplikácii.
Pri dotankovaní vozidla nie je nutná prítomnosť majiteľa auta. Celý proces prebehne vďaka mobilnej aplikácii.
Autor: Bentley

Čítajte viac

K vozidlu sa dostaví malá cisterna a nádrž doplní požadovaným množstvom a druhom paliva. Nutná nie je dokonca ani osobná prítomnosť majiteľa. Presnú polohu vozidla zistí systém pomocou GPS. Prevádzkovateľ služby bude mať zároveň oprávnenie otvoriť kryt a hrdlo nádrže. Aj tento proces prebehne pomocou mobilnej aplikácie, podobne ako samotná platba za službu a palivo.

V budúcnosti plánuje Bentley zjednodušiť systém tým, že vozidlo požiada o dotankovanie samo. V takom prípade by už majitelia Bentleyov nemuseli nikdy jazdiť k čerpacím staniciam. Podľa automobilky vyvolala nová služba pozitívny ohlas. Zatiaľ však funguje len v slnečnej Kalifornii. Neskôr ju britský výrobca luxusných vozidiel plánuje rozšíriť aj do iných amerických štátov.
© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Vozne spoločnosti RegioJet

Preverte RegioJet. Má tu podnikateľský raj, žiada SNS ministra

24.01.2017 22:49

Slovenská národná strana sa na svojom utorkovom predsedníctve zaoberala aj spoločnosťou RegioJet.

Jozef Holjenčík

SNS vyzýva Holjenčíka, aby sa vzdal funkcie predsedu ÚRSO

24.01.2017 20:41, aktualizované: 23:02

Slovenská národná strana vyzýva šéfa Úradu pre reguláciu sieťových odvetví Jozefa Holjenčíka, aby sa vzdal svojej funkcie.

domov dôchodcov, pažítková 2

Umrelo 13 ľudí, úrady nenašli žiadne pochybenia

24.01.2017 20:00

Domov dôchodcov na Pažítkovej ulici v bratislavskom Ružinove má za sebou smutný mesiac. Od decembra mu zomrelo trinásť klientov.

donald trump, trump,

Trump rozhodol o obnove výstavby ekologicky sporných ropovodov

24.01.2017 19:49

Americký prezident Donald Trump exekutívnym príkazom rozhodol o pokračovanie výstavby sporného ropovodu Keystone XL.