Mercedes má problém. Do servisov mieri milión áut. Hrozí požiar

Nemecká automobilka Daimler zvolá do servisov po celom svete jeden milión novších áut značky Mercedes-Benz. Dôvodom je riziko vznietenia. Výrobca má už správy o 51 požiaroch.

Mercedes-Benz - logo
Riziko požiaru má hroziť vo vozidlách Mercedes-Benz tried C, CLA, GLA a GLC vyrobených v rokoch 2015 až 2017.
Autor:

Dôvodom problému je podľa Daimlera zrejme chybná poistka. V súvislosti s problémom nemá spoločnosť zatiaľ žiadne správy o zraneniach či úmrtiach. Z 51 požiarov bolo 30 hlásených v Spojených štátoch amerických. Kontrola sa týka novších modelov vrátane modelového roku 2017. Automobilka dodala, že v USA začne zvolávať postihnuté autá na kontrolu v júni, keď bude mať k dispozícii nové súčiastky.

Pri ešte nepredaných autách bude oprava uskutočnená ešte pred predajom. Za Atlantikom zvolá automobilka do servisov 307 629 vozidiel. Podrobnosti o tom, koľko ich bude v iných krajinách, zatiaľ neuviedla. Agentúra AP však zverejnila, že kontrola sa dotkne osobných aj športovo-úžitkových (SUV) vozidiel tried C, E, CLA, GLA a GLC vyrobených v rokoch 2015 až 2017. Porucha je podľa nej v štartéri, ktorý sa môže prehriať a spôsobiť požiar.

Čítajte viac

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Nadácia Aigyptos

Nadácia Aigyptos

27.03.2017 23:12

Nadácia Aigyptos podporuje rozvoj slovenskej egyptológie. Je platformou pre odborníkov i laikov, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru starovekého Egypta.

Asociácia polio v SR - RŠO SZTP

27.03.2017 22:58

Sme republiková špecifická organizácia Slovenského zväzu telesne postihnutých združujúca ľudí, ktorí v ranom detstve prekonali detskú obrnu (poliomyelitídu).

Thomas de Maiziere

De Maiziere pohrozil krajinám, ktoré nechcú odmietnutých migrantov

27.03.2017 22:42

Nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere požaduje vyvodenie dôsledkov pre krajiny, ktoré nechcú prijať odmietnutých migrantov.

Kiska, Izrael, lekár, operácia, Haifa

Kiska na návšteve Izraela: Zdieľanie skúseností je cestou k úspechu

27.03.2017 22:21

Unikátna univerzita musí mať špičkových študentov a profesorov, musí slúžiť štátu, spoločnosti a meniť ju. Uviedol Kiska na pôde technickej univerzity Technion v Haife.