Hyundai musí zvolať milión áut. Problémom sú pásy

Kórejský výrobca ohlásil v Spojených štátoch amerických servisnú akciu na 978 800 vozidiel, ktoré vás pri náraze nemusia udržať v sedadle.

Hyundai Sonata
Bezpečnostné pásy na sedanoch Hyundai Sonata sa môžu počas nárazu odopnúť. Následky asi netreba príliš objasňovať.
Autor:

Pri takmer milióne áut značky Hyundai hrozí, že bezpečnostné pásy sa môžu pri náraze odopnúť a tým vystaviť posádku veľkému riziku. Majitelia dotknutých áut budú od začiatku apríla postupne zvolávaní na servisné prehliadky, uviedla agentúra AP.

Akcia sa týka sedanov strednej triedy Hyundai Sonata vyrobených v rokoch 2011 až 2014. V USA ide pritom o jedno z najpredávanejších áut. Automobilka má zatiaľ informácie len o jednom zranení z roku 2013, ktoré má na svedomí práve problém s bezpečnostnými pásmi.

Čítajte viac

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Nadácia Aigyptos

Nadácia Aigyptos

27.03.2017 23:12

Nadácia Aigyptos podporuje rozvoj slovenskej egyptológie. Je platformou pre odborníkov i laikov, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru starovekého Egypta.

Asociácia polio v SR - RŠO SZTP

27.03.2017 22:58

Sme republiková špecifická organizácia Slovenského zväzu telesne postihnutých združujúca ľudí, ktorí v ranom detstve prekonali detskú obrnu (poliomyelitídu).

Thomas de Maiziere

De Maiziere pohrozil krajinám, ktoré nechcú odmietnutých migrantov

27.03.2017 22:42

Nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere požaduje vyvodenie dôsledkov pre krajiny, ktoré nechcú prijať odmietnutých migrantov.

Kiska, Izrael, lekár, operácia, Haifa

Kiska na návšteve Izraela: Zdieľanie skúseností je cestou k úspechu

27.03.2017 22:21

Unikátna univerzita musí mať špičkových študentov a profesorov, musí slúžiť štátu, spoločnosti a meniť ju. Uviedol Kiska na pôde technickej univerzity Technion v Haife.