Prichádza ďalšia etapa výstavby Triblaviny. Ako to vyzerá na stavbe?

, 13.02.2020 20:00

Stavba mimoúrovňovej križovatky Triblavina je situovaná v 18. kilometri diaľnice D1 Bratislava – Trnava. V smere do Trnavy bude napájať križovatka priľahlé obce Bernolákovo – Veľký Biel – Senec a na druhej strane Chorvátsky Grob – Slovenský Grob a Pezinok.

VIDEO: Pozrite si najnovšie zábery z výstavby mimoúrovňovej križovatky Triblavina.

Diaľnica D1 medzi Bratislavou a Trnavou má byť kompletne rozšírená v roku 2028. Predpoklad realizácie mosta D1/D4 je v lete 2020 a predpokladané ukončenie všetkých etáp rozšírenia D1 v úseku Bratislava – Triblavina je v roku 2023.

Momentálne podľa diaľničiarov prebiehajú na stavbe odkopy zeminy v lokalite budúcich vetiev na severnej strane diaľnice D1 a viazanie výstuže tesniacej vane na miestnej komunikácii v mieste medzi diaľnicou a kruhovým objazdom na severnej strane.

Michaela Michalová, hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti, uviedla, že v apríli tohto roka bude realizovaná 6. etapa, ktorou sa presmeruje doprava na severnú stranu diaľnice a následne sa začne so stavebnými prácami na druhej polovici diaľničného mosta.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Triblavina #D1
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek