Pri Prešove sa rúbu stromy a krovie. Severný obchvat začína rásť

Trasa severného obchvatu Prešova je na začiatku úseku západne od mesta napojená na diaľnicu D1 v mimoúrovňovej križovatke Prešov, západ. Na konci je v križovatke Prešov, sever napojená na jestvujúcu cestu I/68. Celková dĺžka úseku je 4,3 km.

, 15.02.2020 14:00
debata (1)

Michaela Michalová, hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti, sa vyjadrila, že momentálne na R4 zhotoviteľ pracuje hlavne na križovatke Prešov, sever, kde vykonáva práce na príprave územia, teda výruby stromov a krovia, preložkách inžinierskych sietí, prístupovej ceste k severnému portálu tunela Bikoš a zabezpečuje archeologický a pyrotechnický prieskum. Ďalej sa pracuje na moste na prístupovej ceste cez potok Dzikov a moste cez údolie rieky Torysa.

V priebehu mesiaca december zhotoviteľ začal práce aj na hrubých terénnych úpravách severného portálu tunela a dočasne preložil cyklistický chodník, ktorý bol v kolízií so staveniskom.

Nový úsek R4 bude dlhý 4,3 kilometra a bude sa stavať v plnom profile. Dvojrúrový tunel Bikoš má dĺžku 1 155 metrov a úsek bude tvoriť spolu deväť mostov. Celková dĺžka mostných objektov bude 1 367 metrov. Súčasťou bude jeden objekt protihlukovej steny s dĺžkou 699 metrov. Zmluvná cena je takmer 143 miliónov eur bez DPH.

Práce na dlhoočakávanom obchvate Prešova sa začali v pondelok 29. júla 2019. Víťazným uchádzačom sa stala spoločnosť Váhostav-SK spolu so spoločnosťou TuCon.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #diaľnice #R4 #Obchvat Prešova
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
Články podľa značiek