Uzavretý most v Bratislave budú musieť zbúrať. Inak to nejde

Na moste ponad železničnú trať na Bojnickej ulici v Bratislave, ktorý v novembri 2019 museli uzavrieť pre havarijný stav, v týchto dňoch vykonali záťažové skúšky. Riešením zlého stavu je kompletná výmena mostného telesa. Informuje o tom na sociálnej sieti hlavné mesto.

24.07.2020 14:00
debata (1)

Stavebná fakulta Slovenskej technickej univerzity pôvodne konštatovala rozsiahlu delamináciu krycej vrstvy a výraznú koróziu výstuže v konštrukcii mosta. „Z bezpečnostných dôvodov bolo nutné v prvom rade odtiaľ vylúčiť všetku dopravu. Následne sa realizoval prepočet zaťažiteľnosti a zaťažovacia skúška, ktorá stanoví druh a režim dopravy, ktorý bude možné dočasne vrátiť na most,“ spresnila samospráva.

Uzavretie mosta a obchádzkové trasy spôsobujú komplikácie v tomto území, odborné posudky však podľa mesta jasne konštatovali, že poškodený most už neznesie dopravu v pôvodnom režime. „Dúfame, že dopravu bude možné na základe výsledkov zaťažovacej skúšky po podopretí konštrukcie v priestoroch pilierov a po úprave povrchu čoskoro aspoň sčasti vrátiť na most a v istej miere odľahčiť dopravnú situáciu do času realizácie nového mosta,“ poznamenal magistrát.
1 debata chyba
Viac na túto tému: #Most
Články podľa značiek