Pozrite sa, ako pokročili práce na R2 v úseku Kriváň - Mýtna

Ide o technicky náročný úsek s dĺžkou niečo vyše 9 kilometrov, ktorého súčasťou bude 5 km dlhá mostná estakáda v údolí Krivánskeho potoka.

11.03.2022 20:00
Rýchlostná cesta R2, úsek Kriváň - Mýtna Foto:
Rýchlostná cesta R2, úsek Kriváň - Mýtna
debata (6)

Moderná, kapacitne vyhovujúca štvorprúdovka v dĺžke viac ako 9 km prevezme tranzitnú dopravu z okolitých obcí a odľahčí aj cestu prvej triedy. R2 je vedená v údolí Krivánskeho potoka medzi pohoriami Slovenského Rudohoria, Poľany a Javoria.

VIDEO: Pozrite si najnovšie zábery Národnej diaľničnej spoločnosti z úseku R2 Kriváň – Mýtna.
Video

Začiatok trasy nadväzuje na predchádzajúci úsek R2 Pstruša – Kriváň v dočasne upravenej mimoúrovňovej križovatke Kriváň. Koniec úseku sa pred obcou Mýtna napojí na úsek R2 Mýtna – Lovinobaňa, Tomášovce. Ide o technicky náročný úsek, ktorého súčasťou bude 5 km dlhá mostná estakáda v údolí Krivánskeho potoka. Táto estakáda je situovaná vo výške 15 – 45 m ponad trasu cesty I/16, v tesnej blízkosti vysokého napätia a existujúcej zástavby.

zväčšiť Rýchlostná cesta R2, úsek Kriváň - Mýtna Foto: NDS
R2 krivan mytna1 Rýchlostná cesta R2, úsek Kriváň - Mýtna
R2 Kriváň - Mýtna (02/2022)
R2 Kriváň - Mýtna (02/2022)
+5R2 Kriváň - Mýtna (02/2022)

Ide o technicky náročný úsek s dĺžkou niečo vyše 9 kilometrov, ktorého súčasťou bude 5 km dlhá mostná estakáda v údolí Krivánskeho potoka. Táto estakáda je situovaná vo výške 15 – 45 m ponad trasu cesty I/16, v tesnej blízkosti vysokého napätia a existujúcej zástavby. O náročnosti svedčí aj fakt, že cena za tento úsek je predbežne vyčíslená na 232 miliónov eur (bez DPH).

Video

© Autorské práva vyhradené

6 debata chyba
Viac na túto tému: #NDS #výstavba diaľnic #rýchlostná cesta R2 #Kriváň - Mýtna
Články podľa značiek