V Nitre plánujú novú cestu. Odľahčí prehustenú premávku pod Zoborom

Nová cesta by mala prepojiť komunikáciu III. triedy na Jeleneckej ulici s cestou prvej triedy na Zlatomoraveckej ulici. Premávku pod Zobor by výrazne odľahčila.

19.02.2024 20:00
SR NRX nehoda Nitra uzávierka Foto:
Dopravu v Nitre v časti pod Zoborom by pomohla odľahčiť spojnica medzi Jeleneckou ulicou a cestou 1. triedy na Zlatomoraveckej ulici. (ilustračné foto)
debata

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) zvažuje výstavbu novej cesty, ktorá by prepojila komunikáciu III. triedy na Jeleneckej ulici s cestou prvej triedy na Zlatomoraveckej ulici. Nové prepojenie by mohlo odľahčiť prehustenú premávku pod Zoborom v Nitre.

Krajskí poslanci už na tento účel schválili na svojom februárovom rokovaní viac ako 53.000 eur. „Ide o financie, ktoré sú určené na vypracovanie štúdie dopravnej opodstatnenosti vybudovania prepojenia ciest III/1661 a I/65 v meste Nitra,“ uviedol riaditeľ Úradu NSK Peter Privalinec.

Nitriansky primátor Marek Hattas vyzval NSK už v roku 2021, aby spustil proces smerujúci k výstavbe cesty, ktorá prepojí komunikácie na Jeleneckej a Zlatomoraveckej ulici. „Táto chýbajúca cesta je dôvodom katastrofálnej dopravnej situácie v mestskej časti Zobor. Ide o zhruba kilometer dlhý úsek, pozemkovo sú tam dvaja majitelia, nie je to komplikované,“ skonštatoval pred časom Hattas. Vtedajší predseda NSK Milan Belica argumenty primátora odmietol. Ako vtedy uviedol, situáciu pod Zoborom v dlhodobom horizonte je potrebné vyriešiť skôr mimoúrovňovou výstavbou cestnej siete.

debata chyba
Viac na túto tému: #Nitra #nová cesta #cesta pod Zoborom
Články podľa značiek