Obnova cesty na Poľanu pokračuje, stáť bude takmer 1,5 milióna eur

Asfaltová cesta je v súčasnosti v havarijnom stave, práce na jej oprave budú pravdepodobne trvať do konca apríla.

11.04.2024 20:00
SR Budča žaby jarná migrácia BBX Foto:
Rekonštrukcia cesty bude trvať do konca apríla 2024. (ilustračné foto)
debata (1)

Obnova lesnej cesty na Poľanu nad Detvou pokračuje, v súčasnosti sa začali práce na odvodňovacích prvkoch cesty. Informovala o tom Katarína Palková z odboru komunikácie štátneho podniku Lesy SR, ktorý má cestu vo vlastníctve.

Dodala, že v súvislosti s rekonštrukciou priepustov vyrúbali stromy a kroviny okolo cesty a odviezli drevnú hmotu. Štátny podnik upozorňuje verejnosť, že rekonštruovaný úsek lesnej cesty je stavenisko. „Treba rešpektovať pokyny zhotoviteľa stavby, ako aj označenia a výstrahy na stavenisku. Je to v záujme dodržania bezpečnosti práce a zdravia,“ zdôrazňuje.

Cestu obnovujú pre uplynutie doby jej životnosti. Zmluvný termín na ukončenie je stanovený na 30. apríla 2025. Na základe výsledkov verejného obstarávania je zmluvná cena stavebných prác zaokrúhlene 1,4 milióna eur.

Prejazd po ceste je podľa Lesov SR v čo najväčšom rozsahu. „V prípade uskutočňovania častí stavby, ktoré znemožní prejazd osobnými autami, bude o tejto skutočnosti verejnosť informovaná vopred,“ zhrnuli.

Celková dĺžka cesty je 9495 metrov a a bude to kompletná rekonštrukcia vozovky aj zvodidiel. Asfaltová cesta je v súčasnosti v havarijnom stave. Slúži pre vodičov, ktorí sa chcú autom dopraviť k horskému hotelu Poľana. Ten síce v súčasnosti nefunguje, prichádza však k nemu čoraz viac turistov, cyklistov a rodín s deťmi. Po ceste prichádzajú aj návštevníci, ktorí chcú vidieť vodopád Bystrô.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Lesy SR #cesta na Poľanu #hotel Poľana
Články podľa značiek