Chcete motor z Chironu? Tento stojí len 8 000 eur!

26.10.2017 16:00

Hriešne drahé modely áut nie sú ničím výnimočným, ale model motora? Áno, vo svete Bugatti je možné aj to.

Na prvý pohľad tento motor nerozoznáte od...
Na prvý pohľad tento motor nerozoznáte od skutočného. Do detailu zodpovedá originálu, vrátane použitých materiálov či čiarových kódov. Ide však len o nefunkčný model v mierke 1:4. Autor: Bugatti

Motor Bugatti Chiron, najrýchlejšieho sériového auta planéty, je skutočným unikátom. Jeho 16 valcov a štyri turbodúchadlá dávajú bez pomoci elektromotorov neuveriteľných 1 500 koní a 1 600 Nm krútiaceho momentu. Na to potrebuje motor nasať za minútu 60 000 litrov vzduchu a vodné čerpadlo prehnať sústavou 800 litrov chladiaceho média. Titánový výfukový systém obsahuje až šesť katalyzátorov. Niet divu, že tento klenot je vystavený v každom showroome Bugatti. Teda ako model v mierke 1 : 4.

Vývoj modelu zabral 2 500 hodín práce.
Vývoj modelu zabral 2 500 hodín práce. Autor: Bugatti

Pre Bugatti ho vyrobila spoločnosť Amalagam, ktorá sa špecializuje na zmenšeniny prakticky čohokoľvek. A robí to s neuveriteľnou precíznosťou. Taký je aj jej motor W16 . Vývoj modelu zabral 2 500 hodín práce. Spoločnosť mala k dispozícii kompletné konštrukčné plány skutočného motora od Bugatti a tiež jednotlivé súčiastky s individuálnymi výrobnými číslami a čiarovými kódmi. Výsledok je dokonalý i keď samotný motor je nefunkčný.

A zdá sa, že zaujal aj zákazníkov, pretože automobilka model motora zaradila do svojho katalógu. Ak by ste mali záujem vystaviť si ho ako objekt kdesi v interiéri, teraz máte možnosť. Je to však poriadne drahý špás. Za dokonalú zmenšenú repliku si Bugatti účtuje 7 970 eur, to je cena, za ktorú si nielenže môžete kúpiť nejaký skutočný motor, ale aj celé auto nižšej triedy. Objednávky sú už otvorené. Prvé kusy však Amalagam dodá až v priebehu roka 2018.

Bugatti
		Chiron - model motora
Bugatti
		Chiron - model motora
+4Bugatti Chiron - model
		motora

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

0 debata debata
Viac na túto tému: #Bugatti #model #replika #Bugatti Chiron #Amalagam
Články podľa značiek