Mercedes-Benz CLS: Nové 4-dverové kupé na prvých snímkach

Ešte tento mesiac odhalí Mercedes-Benz na autosalóne v Los Angeles tretiu generáciu 4-dverového kupé. Stuttgart preto púta pozornosť prvými fotografiami. Novinke názov CLS ostane, ale v hierarchii značky sa vzdiali od materského „éčka“.

23.11.2017 19:00
Nové 4-dverové kupé bude síce stáť na základoch... Foto: Mercedes-Benz
Mercedes-Benz CLS - 2018 Nové 4-dverové kupé bude síce stáť na základoch triedy E, ale ponechá si autonómny dizajn. Z triedy S si zas požičia LED svetlá s dosahom až 650 metrov.

Nová trieda E je na svete už viac ako rok. Medzičasom ju obohatilo kombi, outdoorové kombi All-Terrain, kupé aj kabriolet či deriváty AMG. Čaká sa už len na 4-dverové kupé CLS, ktoré po minulé dve generácie využívalo práve základy triedy E. Ostať to tak má aj do budúcnosti. Označenie CLS novinke ostane, hoci sa vzhľadom na zmenu nomenklatúry, ktorú podstúpili viaceré stuttgartské modely, núkala skratka CLE. Premiéra je už naozaj za rohom. Stuttgart predstaví nové luxusné kupé o pár dní na autosalóne v Los Angeles.

Interiér má blízko k triede S a jej kupé... Foto: Mercedes-Benz
Mercedes-Benz CLS - 2018 Interiér má blízko k triede S a jej kupé verziám. Dokladujú to rozmerné displeje a podsvietené prieduchy ventilácie.

Aj preto púšťa do sveta prvé snímky. Veľa z nich však nevidieť, keďže detaily skrýva tma. Prvá zachytáva prednú masku s jedinou centrálnou lištou a reflektormi s výraznou grafikou denných svetiel v tvare písmena L. Zamaskované prototypy už ukázali, že profil má byť bližšie k prvej generácii, ktorá bola prijatá s väčším nadšením. Druhá snímka odhaľuje časť palubnej dosky s dvoma displejmi, ktoré sú blízke modernizovanej vlajkovej lodi S a jej kupé verziám. To platí aj o nápaditých kruhových prieduchoch ventilácie.

Profil novinky má byť viac inšpirovaný úspešnou... Foto: Mercedes-Benz
Mercedes-Benz CLS - 2018 Profil novinky má byť viac inšpirovaný úspešnou prvou generáciou, než tou druhou.

Mercedes-Benz napokon ani netají, že novinku chce posunúť komfortom a technológiami bližšie k „esku“ ako k „éčku“. Interiér ponúkne po prvýkrát 5-miestne usporiadanie a masážny systém sedadiel Energizing prepojený s klimatizáciou či ambientným osvetlením. Do technologického portfólia sa dostanú LED svetlá s dosahom 650 metrov, ktoré bežná trieda tiež E nemá. V porovnaní s triedou S bude však mať CLS predsa len o čosi športovejšie tvarované sedadlá a dynamickejšie nastavenie podvozka.

Pod kapotou sa objavia nové radové 6-valce, predstavené len nedávno v triede S. Dieselovú ponuku zastúpia verzie CLS 350d (207 kW) a CLS 400d (246 kW), benzín zas verzie CLS 350 (266 kW) a CLS 400 (320 kW). K hospodárnosti má prispieť mikrohybridná sústava s reverzibilným alternátorom a tiež slušná aerodynamika reprezentovaná súčiniteľom odporu vzduchu Cx 0,27. Neskôr sa pridajú nielen slabšie 4-valce, ale aj ostré deriváty CLS 53 AMG a CLS 63 AMG s vidlicovým 8-valcom. K prvým zákazníkom sa nové CLS dostane na jar.

Mercedes-Benz CLS - 2018
Mercedes-Benz CLS - 2018
+19Mercedes-Benz CLS -
		2018

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Mercedes-Benz #Mercedes-benz CLS
Články podľa značiek