Genesis otvoril pilotný showroom. Od Hyundaia sa separuje

10.01.2018 19:00

Hyundai priznal, že predaj luxusných modelov divízie Genesis bral tak trochu na ľahkú váhu. Všetko má zmeniť exkluzívna predajná sieť. Prvý dizajnový showroom otvoril v luxusnej soulskej štvrti Gangnam. Vyzerá úžasne.

Separáciu Genesisu od Hyundaia má zavŕšiť...
Separáciu Genesisu od Hyundaia má zavŕšiť výstavba exkluzívnych dílerstiev. Prvý z nich už luxusná kórejská značka otvorila v Soule. Autor: Genesis

Ponuka novej prémiovej divízie Hyundaia sa od roku 2015 rozrástla na tri modely. A Genesis nimi útočí priamo proti nemeckej prémiovej trojke BMW, Mercedes-Benz a Audi. Lenže podcenil oblasť predaja. Díleri síce investovali do špecifických kójí v rámci existujúcej dílerskej siete Hyundaia, lenže rýchlo sa ukázalo, že to nestačí. Jednoducho, predávať mainstreamové Hyundaie a prémiové Genesis nie je to isté. Majetná klientela požadovala viac pozornosti aj služieb. A tu bol kameň úrazu.

Priznal to otvorene napríklad aj šéf austrálskeho zastúpenia Scott Grant. Ten už dávnejšie uviedol, že automobilka je prekvapená novinkami, ktorým v súvislosti s luxusnou divíziou čelí. „Naučili sme sa množstvo nových vecí, pokiaľ príde na rôzne požiadavky našich nových zákazníkov. Jednou z nich je, že klienti túžiaci po luxusných modeloch sú oveľa náročnejší ako ľudia kupujúci Hyundai i20 alebo i30. A nejde len o samotný produkt.“ Zákazníci napríklad požadovali viac času či testovacie jazdy a rozhodovali sa dlhodobo a postupne.

Architektonicky stavia nový showroom na...
Architektonicky stavia nový showroom na minimalizme. Minimum materiálov a farieb nechajú spolu s homogénnym osvetlením vyniknúť to najdôležitejšie – autá. Autor: Genesis

Na to nebola sieť Hyundaia pripravená personálne ani kvalitatívne. Generálny manažér Genesisu Erwin Raphael preto vlani uviedol, že značka si vyžaduje dôslednejšiu separáciu od Hyundaia. V preklade to znamená vytvoriť exkluzívnu predajnú sieť s vlastnými showroomami. A presne na tom už Genesis pracuje. V luxusnej soulskej štvrti Gangnam otvoril pilotný showroom Genesisu. Bude vzorom pre ďalšie predajné miesta na trhoch, kde bude značka pôsobiť. Teda aj v USA a v Európe.

Dostatok miesta má zabezpečiť, aby si mohli...
Dostatok miesta má zabezpečiť, aby si mohli potenciálni záujemcovia vychutnať pohľad na nové modely z dostatočného odstupu a vcelku. Autor: Genesis

Raphael tvrdí, že nový showroom stelesňuje charakter, na ktorý sú zákazníci prémiových značiek zvyknutí a zároveň prináša mnoho nového. Ako vidieť, dvojpodlažná budova s plochou 1 300 štvorcových metrov stavia na minimalizme. Dominujú tu betón, sklo a oceľ vo svojich prirodzených farbách. Napriek tomu má byť prostredie intímne a najmä vzdušné. Napriek plánovanému rozšíreniu ponuky bude v interiéri vždy dostatok miesta na to, aby si mohli zákazníci obzrieť svoj vysnívaný model zo všetkých strán a vychutnať si ho.

V pláne je aj rozsiahly testovací program, v rámci ktorého budú môcť zákazníci absolvovať niekoľko jázd. A to aj virtuálne v sektore Launch Bay, kde pomôže technológia virtuálnej reality. K dispozícii budú okruhy Urban Green, Urban Highway, Dynamic, K-Road a Short Course v rámci Soulu. Následne sa môžu posadiť za volant a auto si dokonca zapožičať na niekoľko dní. Okrem toho bude na ich zmysly útočiť špeciálna vôňa aj hudba vtvorené len pre potreby nových dílerstiev. Homogénne svetlo zabezpečia diódové panely.

Kde a kedy otvorí Hyundai ďalšie exkluzívne salóny, nie je zatiaľ známe. Európa bude nepochybne nasledovať až po USA.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Soul #Hyundai #Genesis #Gangam
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek
Tankujem - ceny palív
odnaftanatural 95
26. 11. 2018zlacnenie1.227 €zlacnenie1.267 €
19. 11. 2018zlacnenie1.269 €zlacnenie1.308 €
12. 11. 2018zlacnenie1.294 €zlacnenie1.334 €
5. 11. 2018zlacnenie1.311 €zlacnenie1.355 €
29. 10. 2018zdraženie1.330 €1.391 €
22. 10. 2018zlacnenie1.329 €zlacnenie1.391 €
15. 10. 2018zdraženie1.330 €zlacnenie1.394 €
Priemerné ceny palív podľa ŠÚ SR
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk