Range Rover Evoque: Briti lákajú na druhú generáciu. Je za rohom

Ešte tento mesiac predstaví Land Rover novú generáciu najmenšieho Range Roveru. Po celom Londýne rozmiestnil inštalácie jeho siluety. Radikálne zmeny však čakať nemáme.

19.11.2018 16:00
debata (1)
Zverejnená snímka 3D objektu v tvare nového... Foto: Land Rover
Range Rover Evoque - 2019 Zverejnená snímka 3D objektu v tvare nového Evoque naznačuje, že najmenší Range Rover sa zmení len evolučne. Experimenty nemajú v jeho úspešnom príbehu miesto.

Range Rover Evoque, ktorý prišiel na trh v roku 2012, sa stal pre Land Rover doslova zlatým vajcom. Jeho celosvetové predaje neklesli počas šiestich rokov pod 100 000 kusov ročne. A to bol najmenší model prémiovej divízie Land Roveru poriadne drahý. Originálny dizajn však zabral natoľko, že ponuku zakrátko rozšírila 5-dverová verzia a dokonca aj ojedinelý kabriolet. Na vlne popularity SUV sa má zviezť aj jeho druhá generácia, ktorá sa predstaví už 22. novembra, a o pár dní na to na autosalóne v Los Angeles.

Nový Evoque už usilovne testujú. V teréne by... Foto: Land Rover
Range Rover Evoque - 2019 Nový Evoque už usilovne testujú. V teréne by mal byť rovnako schopný ako jeho väčší súrodenci.
Nemáme však čakať radikálne zmeny. Aspoň z pohľadu dizajnu. Experimenty nemajú v tomto úspešnom príbehu miesto. Prednosť dostala evolúcia. Jednoducho Evoque ostane Evoqom. Naznačuje to aj jeho silueta, ktorá sa objaví v podobe priestorového objektu v uliciach Londýna. Základom bude síce pôvodná, ale výrazne inovovaná platforma D8. Pod kapotou máme opäť očakávať 4-valcové motory – tak benzínové, ako aj dieselové. Novinkou však bude mild-hybrid so 48 V elektrickou sústavou, ktorý skombinuje 3-valec 1,5 Ingenium s reverzibilným alternátorom. O efektivitu sa budú starať výlučne 9-stupňové automatické prevodovky. V ponuke ostanú verzie s predným náhonom aj s pohonom oboch náprav. Okrem toho pridá Land Rover štvorkolkám nový terénny mód, takže aj malý Range Rover by mal byť mimo spevných ciest rovnako ambiciózny ako jeho väčší súrodenci. Čisto elektrická verzia nie je v pláne, keďže inovovaná architektúra nie je pre plnú elektrifikáciu dostatočne vhodná.
Range Rover Evoque - 2019
Range Rover Evoque - 2019
+11Range Rover Evoque - 2019

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Land Rover #Range Rover #Range Rover Evoque
Články podľa značiek