VIDEO: Sneh a hmly mätú vodičov. Denné svetlá nestačia

, 21.11.2018 05:00

Sneh, dážď a hmly mätú vodičov. Niektorí z nich nevedia ako svietiť. Pozrite si video ako správne používať svetlá.

Slovensko má za sebou prvé hmly a sneženie tejto sezóny. Napriek tomu, že svetlá nových áut sú sofistikovanejšie ako v minulosti, vodiči zabúdajú na ich správne používanie. Rozdiel medzi stretávacími a dennými svetlami je obrovský. Vodiči nesmú zabúdať na používanie stretávacích svetiel.

Primárne sú na jazdu v hmle určené hmlové svetlá. Mnoho vodičov však zabúda na zapnutie čo i len stretávacích svetiel. Vďaka tomu dochádza k ohrozovaniu ostatných účastníkov cestnej premávky, keďže pri denných svetlách nie je osvetlená zadná časť vozidla. Vodiči by sa nemali spoliehať na automatické zapínanie stretávacích svetiel, ale mali by ich zapnúť manuálne.

Hmlovky počas dopravných kolón polícia neodporúča používať všetkým autám. "Ak jazdí niekoľko vozidiel za sebou, v prípade použitia svetiel do hmly odporúčame, aby ich použili vodiči jazdiaci prví a poslední v kolóne. Predíde sa tým zbytočnému oslepovaniu ďalších vodičov,“ informuje polícia.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#autá #svetlá
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek