Škoda Kamiq GT: Toto je piate SUV značky. Bohužiaľ, len pre Čínu

Čína je pre Škodu najdôležitejším trhom. A tak sa snaží vyjsť tamojším zákazníkom v ústrety viac ako v Európe. Už 4. novembra predstaví v „ríši stredu“ piate SUV. Bude ním Kamiq GT.

31.10.2019 18:00
debata
Kamiq GT bude vyzerať podstatne atraktívnejšie... Foto: Škoda-Auto
Škoda Kamiq GT - oficiálne skice 2019 Kamiq GT bude vyzerať podstatne atraktívnejšie v porovnaní s bežným čínskym Kamiqom. Hoci budú mať spoločnú platformu aj techniku. Dynamickému strihu pomôže najmä znížená kabína.

Škoda sa vezie na vlne SUV. A to nielen v Európe, ale aj v Číne, ktorá je jej najväčším trhom. Po Kodiaqu, Kodiaqu GT a Karoqu tu uviedla vlani na trh aj menší Kamiq. Ten síce nemá veľa spoločného s tým európskym, pretože je postavený na staršej a lacnejšej platforme, ale rozhodne ním trafila klinec rovno po hlavičke. Kamiq okamžite zaútočil na dovtedajšie bestsellery – Octaviu nasledovanú Rapidom. A tak sa nemožno čudovať, že Škoda rozšíri ponuku aj o verziu Kamiq GT. Tá bude mať podľa vzoru väčšieho Kodiaqu GT karosériu SUV-kupé.

Až také veľké prekvapenie to zas ale nie je, keďže v podobe konceptu Škoda Vision GT sa už Kamiq GT stihol predstavil na júnovom autosalóne v Šen-Čene. Z čínskeho ministerstva priemyslu navyše unikli na internet snímky pripravovanej novinky. Až teraz však Škoda zverejnila prvé oficiálne skice. Ako vidieť, od konceptu sa nebude Kamiq GT príliš odlišovať. V porovnaní s klasickým čínskym Kamiqom pôsobí oveľa atraktívnejšie. Z konceptu prevzal zníženú siluetu strechy aj hliníkový zadný stĺpik.

Z pôvodného konceptu Vision GT si sériový Kamiq... Foto: Škoda-Auto
Škoda Kamiq GT - oficiálne skice 2019 Z pôvodného konceptu Vision GT si sériový Kamiq GT ponechá hliníkovú dekoráciu na zadnom stĺpiku aj výraznejší strešný spojler.

Interiér bude disponovať športovými sedadlami s lepším bočným vedením a ozdobnou dekoráciou v celej šírke palubnej dosky. Zaujímavé je, že dizajn vznikal v spolupráci tamojšieho čínskeho podniku SAIC China a dizajnérskeho tímu v Českej republike. Technicky by malo byť GT identické s čínskym Kamiqom. Pod kapotou sa tak najskôr objaví atmosférický 4-valec 1,5 FSI. Výkonnejšou alternatívou bude preplňovaný 4-valec 1,2 TSI, vždy v kombinácii s manuálnou prevodovkou a predným náhonom. To je recept, ako dosiahnuť čo najnižšiu cenu.

Kamiq GT sa ukáže čínskemu publiku 4. novembra v Tchien-ťine. Čína bude pritom jedinou krajinou, kde ho bude automobilka ponúkať, a zároveň jedinou krajinou, kde dostanú zákazníci na výber až päť SUV s logom okrídleného šípu.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Škoda #Škoda-Auto #Škoda Kamiq
Články podľa značiek