Vodiči robia pri zipsovaní veľkú chybu. Pozrite si spornú nehodu

, 26.10.2019 20:47

Tohtotýždňová nehoda osobného vozidla a kamiónu nebola ani tak vážna, ako to, že vyvolala diskusiu, kto urobil chybu. Dopravný analytik Ján Bazovský tvrdí, že ľudia majú domnienky, avšak cestné pravidlá sú jasné.

VIDEO: Pozrite si video z nehody auta s kamiónom na Prístavnom moste v Bratislave aj s komentárom odborníka. Vodič v priraďovacom pruhu si zjavne neuvedomil, že v tomto prípade nejde o zipsovanie.

Hlavný problém dopravný analytik Ján Bazovský povedal hneď na začiatku. „Mnohí vodiči si mýlia jazdu v jazdných pruhoch zo striedavým radením.“

Bazovský prezradil aj to, že sa pripravuje novela zipsovania, avšak on sám nevie, ako to zákonodarcovia chcú urobiť. Aktuálne použitie značky „zipsovanie“ a prednosti nie je celkom fér. „Je to na ohľaduplnosti, avšak tí, čo sa pripájajú, sa správajú tak agresívne, že na budúce ich ostatní naschvál nepustia,“ dodal Bazovský.

Sadzba pokuty ohrozenia vozidla na hlavnej ceste z bočnej cesty označenej značkou „Daj prednosť v jazde“ je 150 Eur.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#značka #Prístavný most #nehoda
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek