Ako vyzerá vrakovisko v Dubaji? Je to raj na zemi!

12.06.2020 18:00

V krajine, kde sa policajti preháňajú na superšportoch asi neprekvapí, že aj tam, kde bežne nájdeme hrdzavé vraky, to vyzerá takmer ako v showroome Ferrari.

Ferrari California T má zamieriť do aukcie za...
Ferrari California T má zamieriť do aukcie za 30 000 dolárov. Či ho však niekto kúpi, je otázkou. Autor: Supercar Blondie@Youtube

Bohatá krajina – drahé autá. Platí to aj pre Dubaj, kde stretneme na uliciach exotické supešporty s frekvenciou podobnou Škode Octavia na našich cestách. Aj také vrakovisko je potom celkom iný svet. Tam, kde bežne nachádzame kopu šrotu, určeného v najlepšom na náhradné diely, stoja miliónové poklady. Majú rôzny osud. Niektoré ponechali ich bývalí majitelia len tak na ulici, niektoré zhabala polícia, iné jednoducho doslúžili, alebo sa sem dostali po havárii. Pohľad na tieto autá v každom prípade fascinuje.

Ferrari 612 Scaglietti je, zdá sa, v dobrom...
Ferrari 612 Scaglietti je, zdá sa, v dobrom stave. I tak oň nemá nik záujem. Autor: Supercar Blondie@Youtube

Predstavu o tomto „raji“ si môžeme urobiť vďaka youtuberke, ktorá si hovorí Supercar Blondie. Navštívila dubajské vrakovisko a tiež nevychádzala z údivu. Naozaj tu nie je núdza o Mercedesy-Benz, Masserati, Lamborghini či Ferrari. Niektoré sú značne poškodené a pomaly vrastajú do zeme, iné mieria do aukcie za smiešne vyvolávacie ceny. Zamestnanci sa k nim pritom nesprávajú nijak zvlášť citlivo. Jednoducho, manipulujú s nimi ako s autami na vrakovisku. Je to aj prípad bieleho Ferrari California T, ktoré vyzerá celkom nepoškodené.

Ani tento Mercedes-Benz AMG GT už po havárii...
Ani tento Mercedes-Benz AMG GT už po havárii asi nik neopraví. Skončí ako kopa šrotu. Autor: Supercar Blondie@Youtube

Pracovník vrakoviska ho umiestni na miesto vysokozdvižným vozíkom. Tento exemplár zamieri do aukcie s vyvolávacou cenou 30 000 dolárov, čo je za Ferrari, i keď jazdené a zaprášené, naozaj smiešna cena. Vyšplhať oveľa vyššie sa nemusí, čo dokazuje príklad Lamborghini Huracánu, ktoré tu stojí už pár rokov a nik oň nemá záujem. Je síce havarované, ale možno by ešte stálo za hriech. Jeho stav sa však prudko zhoršuje, keďže za ten čas nemal nik záujem ani zatvoriť okno, ktorým prenikol do kabíny všadeprítomný piesok.

Plejáda „géčkových“ Mercedesov-Benz v úprave...
Plejáda „géčkových“ Mercedesov-Benz v úprave AMG patrí tiež ku koloritu tohto zvláštneho miesta. Autor: Supercar Blondie@Youtube

Zaujímavý je aj prípad Ferrari 612 Scaglietti. Youtuberka v ňom totiž našla v slnečnej clone bankovku v hodnote 500 dirhamov, čo je viac ako 100 eur. Pôvodnému majiteľovi tieto peniaze možno nestáli zato, aby sa po ne načiahol, alebo mu auto zabavila polícia a nebolo času nazvyš. Stojí tu tiež Mercedes-Benz AMG GT s explodovanými airbagmi. V Európe by sa iste niekto pokúsil dať tento klenot opäť dokopy, no v Dubaji to neplatí. Lenže potom sú tu prakticky nepoškodené nové off-roady Mercedes-Benz G63 AMG alebo hneď niekoľko aristokratických kupé Rolls-Royce Wraith. Aj tie tu čaká pravdepodobne smutný osud.

Dubaj -
		vrakovisko
Dubaj -
		vrakovisko
+13Dubaj -
		vrakovisko

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#vrakovisko #šrotovisko #Dubaj
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek