The Holy Grail Garage: Rúhanie alebo sekta automobilových fanatikov?

19.06.2020 18:00

Kostol a autá? To k sebe akosi nepatrí. Automobilový nadšenec z Pensylvánie je však iného názoru. Zrekonštruoval opustený kostol v Pittsburghu a vytvoril z neho akýsi motoristický svätostánok.

Je to zaujímavý počin. Zo starého kostola sa...
Je to zaujímavý počin. Zo starého kostola sa stala garáž pre členov klubu. Autor: Holy Grail Garage

The Holy Grail Garage je čosi ako „garáž svätého grálu“. Nejde o galériu ani múzeum, ale o skutočný exkluzívny klub pre majetných automobilových nadšencov. Tých, ktorí nemajú chuť svoje klenoty skladovať kdesi v obyčajnej garáži. Spoločnosť založil Mike Fanto, ktorý kúpil a zrekonštruoval opustený kostol v Pittsburghu. Nevytvoril z neho žiaden svätostánok, ale úžasný priestor, ktorý spája luxusnú garáž s klubom majiteľov luxusných áut. Miest nie je naozaj veľa, takže o členov nemá núdzu.

Toto nie je miesto pre chudobných. Nie  sú tu...
Toto nie je miesto pre chudobných. Nie sú tu síce veterány v hodnote miliónov dolárov, ale o Porsche, Lamborghini či Ferrari nie je núdza. Autor: Holy Grail Garage

Tí môžu v The Holy Grail Garage zaparkovať svoje autá a oddávať sa pôžitkom klubového života vrátane fajčenia cigár, biliardu, dobrého alkoholu v bare či sledovania obľúbených programov na veľkých obrazovkách. Nechýbajú ani ubytovacie priestory. Samozrejme, dobre postarané je aj o ich plechových miláčikov, ktorí parkujú priamo v hlavnej lodi kostola. Stráži ich ochranka aj protipožiarny systém. Klimatizácia im zabezpečuje ochranu pred koróziou.

Prístup k nim majú majitelia 24 hodín denne, takže zajazdiť si na nich môžu kedykoľvek. A ak by svoje auto cestou zašpinili, k dispozícii je ručná umyváreň. Exkluzívny priestor je otvorený aj pre motocykle. Ako vidieť z fotografií, automobilový svätostánok je už takmer plný a stoja v ňom skutočné klenoty s logami Ferrari, Lamborghini, Porsche, Lotus, ale aj nejaké to Audi a Corvetta. Výšku členského príspevku spoločnosť na svojich stránkach neuvádza.

Holy Grail Garage -
		kostol ako
		garáž
Holy Grail Garage -
		kostol ako
		garáž
+18Holy Grail Garage -
		kostol ako
		garáž

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#The Holy Grail Garage #Pensylvánia #kostol #klub #garáž
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek