Tesla 3 zlyhala pri teste autonómnych bŕzd. A to má jazdiť sama už tento rok!

05.10.2020 18:00

Elon Musk sľúbil, že Tesla tento rok dokončí systém plne autonómneho riadenia. Ako vidieť, zatiaľ si nevšimne ani chodca.

Tesla nezvládla počas prezentácie v Číne test...
Tesla nezvládla počas prezentácie v Číne test jej autonómnych bŕzd. Brzdiť začala príliš neskoro. Autor: Weibo

Šéf Tesly sa v lete na konferencii o umelej inteligencii WAIC v Šanghaji pochválil, že automobilka je blízko k dokončeniu autopilota na úrovni SAE 5, teda autopilota, ktorý dokáže úplne prevziať vedenie vozidla. Vodič by mal len zadať cieľ a o všetko ostatné sa už postará elektronika. Odvtedy sa ale ukázalo, že súčasná úroveň autonómneho riadenia Tesly je na žalostne nízkej úrovni. Na sociálnych sieťach sa objavilo video ako najnovšia Tesla X vrazila do jediného stĺpika na parkovisku alebo ako na Taiwane prehliadla Tesla 3 obrovský kamión prevrátený na diaľnici.

A teraz si americká automobilka „vystrúhala“ poriadnu hanbu v Číne. Navyše na akcii, kde zúčastnené vozidlá predvádzali pred publikom svoje asistenčné systémy. V hlavnej úlohe bola opäť Tesla 3. Pri simulácii autonómnych bŕzd ignorovala figurínu chodca prechádzajúceho cez priechod. Brzdy síce zareagovali, ale neskoro, takže došlo k tvrdému nárazu. Tesla 3 zastavila za bodom kolízie o viac ako celú dĺžku vozidla. To len ukazuje, že autonómne systémy, a nielen tie od Tesly, sú stále nespoľahlivé a že plne autonómne riadenie je naďalej len hudbou budúcnosti.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Tesla 3 #Tesla #autonómne riadenie #autonómne brzdy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek