Kia Motors Slovakia zastaví výrobu. Zamestnanci pôjdu na celozávodnú dovolenku

18.12.2020 14:25
Kia - výroba motorov Žilina
Kia - výroba motorov Žilina Autor:

Spoločnosť Kia Motors Slovakia odstaví výrobu v závode v Tepličke nad Váhom počas plánovanej celozávodnej dovolenky na prelome roka. Výrobné linky, z ktorých schádzajú modely Kia Sportage a Ceed, budú od soboty (19. 12.) odstavené.

Produkciu opätovne spustia v pondelok 4. januára 2021. Informoval o tom hovorca spoločnosti Ján Žgravčák. Počas pravidelnej odstávky budú podľa hovorcu robiť viaceré práce spojené s údržbou, kontrolou a modifikáciou výrobných zariadení a ďalšej techniky, ktoré nie je možné realizovať počas výrobného procesu.

„Investície a modifikácie budú realizované na prelome rokov vo viacerých výrobných halách Kia Motors Slovakia. Počas pravidelnej zimnej odstávky plánujeme zvýšiť automatizáciu na lakovni, ako aj upraviť linky na zvarovni,“ uviedol Žgravčák.

Zdôraznil, že hlavným cieľom investícií je zvyšovanie konkurencieschop­nosti, modernizácia výrobného procesu, znižovanie nákladov a zvyšovanie efektivity výroby.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Vianoce #Kia Motors Slovakia #Kia #celozávodná dovolenka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek