Mercedes-Benz objavil Indiu. Vraj je tam veľa milionárov

V Stuttgarte zistili, že v Indii výrazne rastie počet milionárov. Chcú tam rozbehnúť biznis s luxusnými autami.

, , 13.04.2022 16:00
Daimler, Mercedes Foto:
Mercedes-Benz chce v Indii rozbehnúť vo veľkom obchod s luxusnými modelmi.
debata

Nemecká automobilka Mercedes-Benz stavila na to, že stúpajúci počet mladých milionárov v Indii zvýši dopyt po luxusných autách. A odhaduje tiež, že tento predaj bude rásť rýchlejším tempom ako v prípade áut pre masový trh. Vyhlásil to Martin Schwenk, generálny riaditeľ Mercedes-Benz India.

Rastúci počet „dolárových milionárov“ v Indii zahŕňa mladých podnikateľov alebo vysoko zarábajúcich profesionálov. „V budúcnosti uvidíme vyššiu mieru rastu v luxusnom segmente ako v masovom,“ uviedol Schwenk v priemyselnom meste Pune, kde sídli indická centrála a výrobný závod Mercedesu. Dodal, že priemerný vek kupujúcich tam klesol dokonca pod 40 rokov.

Mercedes-Benz-S-Class-2021-1600-6a Čítajte viac Na vysokej nohe: 10 luxusných limuzín, ktoré Slováci kupovali najčastejšie

Indické start-upy a rast akciového trhu generujú novú vrstvu milovníkov luxusných značiek, ako sú Rolex, Louis Vuitton a Gucci, ukázala správa o bohatstve Hurun India z roku 2021. Počet indických domácností s čistým majetkom aspoň milión dolárov vzrástol v roku 2021 o 11 percent na 458 000 osôb a podľa tejto správy sa očakáva, že v priebehu nasledujúcich piatich rokov stúpne dokonca o 30 percent.

India je do značnej miery malý a lacný automobilový trh, na ktorom luxusné modely, zaťažené pomerne vysokou daňou, tvoria len niečo vyše 1 percento z celkového ročného predaja na úrovni približne 3 miliónov vozidiel. Mercedes-Benz je tam najpredávanejšou prémiovou značkou. Vlani predaj vozidiel Mercedes-Benz v Indii vzrástol o viac ako 40 percent na 11 242 áut po tom, ako ho v roku 2020 zasiahla pandémia nového koronavírusu a klesol na minimum 7 893 kusov. Predaj mercedesov-benz v roku 2021 bol však stále nižší ako v rekordnom roku 2018, keď sa tam predalo vyše 15 500 áut tejto značky.

debata chyba
Viac na túto tému: #luxusné autá #predaj áut #Mercedes - Benz #indický trh
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
Články podľa značiek