Toto je 10 najlepších crossoverov podľa britského magazínu. Ktorý zvíťazil?

Crossovery sú momentálne veľmi vyhľadávanou kategóriou áut. To zvyšuje konkurenciu a dáva zákazníkom na výber z množstva zaujímavých modelov. Britský magazín Autocar vybral desiatku najlepších pre rok 2024.

11.03.2024 06:00
SUV Foto:
Britský magazín Autocar sa rozhodol čitateľom predstaviť rebríček desiatich najlepších crossoverov z ponuky pre rok 2024.
debata

Crossovery dostali svoje pomenovanie vďaka faktu, že v sebe spájali dva segmenty, ktoré sa v nich prelínali. Zväčša to bol hatchback alebo kombi nižšej strednej triedy a kompaktné SUV, ktoré pridalo vyššiu svetlú výšku a pohon oboch náprav. Crossover je teda automobil, ktorý zvládne jazdu v meste, v ľahšom teréne a dobre poslúži aj ako univerzálne rodinné auto.

SUV Čítajte aj Toto je 10 najpredávanejších SUV sveta. Tesla poráža Toyotu

To všetko sú dôvody, prečo je táto kategória taká populárna a prečo sa každá značka snaží svoj model v tomto segmente udržať konkurencieschopný pravidelnými generačnými výmenami a modernizáciami. Britský magazín Autocar sa rozhodol čitateľom predstaviť rebríček desiatich najlepších crossoverov z ponuky pre rok 2024. Sú medzi nimi modely prémiových aj neprémiových automobiliek z rôznych krajín pôvodu. Ich poradie sa nachádza na ďalších stranách.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #crossover #Autocar
Články podľa značiek