Mercedes-Benz triedy R príde s konvenčnejšou tvárou

Ľahký facelift priblíži nekonvenčný rodinný dostavník ostatným modelom Mercedes-Benz. Oválne svetlomety sa v Stuttgarte už nenosia.

29.03.2010 10:30
Mercedes-Benz R Foto:
Mercedes-Benz R
debata

Trieda R šokovala svet v roku 2005. Mercedes sa rozhodol vypustiť svoju šťuku do rybníka MPV. Model bol stavaný na mieru skôr zámorskému zákazníkovi a vyrába sa v Mexiku a USA. Na našich cestách ho stretneme málokedy. MPV s rázvorom 2980 mm v krátkej verzii a 3215 mm v dlhej má na Slovensku na pohon k dispozícii päť motorov, ktoré roztáčajú iba zadné, alebo všetky štyri kolesá. Na prenos sily slúži 7-stupňová prevodovka 7G Tronic. Výkon siaha od 140 kW (190 k) motora 300 CDI po špičkových 285 kW (388 k) verzie R 500.

Predná časť je mohutnejšia, uvidíme, čo na to... Foto: Mercedes-Benz
Mercedes-Benz R Predná časť je mohutnejšia, uvidíme, čo na to zrazení chodci.

Hoci ide o jemný facelift, jeho dopad na charakter triedy R je zásadný. Namiesto typických okrúhlych svetlometov nastupujú klasické hranaté. Celá predná časť sa štylisticky prispôsobila smerovaniu triedy E. Obzvlášť ju pripomína koncepcia svetlometov do hmly a rozmerná maska chladiča. Vzadu sa to tiež bez prerábky nezaobišlo a zmeny nespočívajú iba v revidovanej grafike koncových svetiel. Zmenil sa mierne aj ich tvar a najmä proporcie zadného nárazníka.

Štíhlejšie svetlá celú zadnú časť odľahčujú. Foto: Mercedes-Benz
Mercedes-Benz R Štíhlejšie svetlá celú zadnú časť odľahčujú.

V interiéri sa žiadna revolúcia nekoná. Facelifto bude spočívať v doplnení ponuky farebných kombinácií a možnosti objednať si interiér s pečaťou AMG.

Oficiálne detaily o zmenách ešte neboli zverejnené. Na premiéru faceliftovanej triedy R si musíme počkať do autosalónu v New Yorku, ktorý otvorí svoje brány 1. apríla 2010.

debata chyba
Články podľa značiek