Nové bratislavské poznávacie značky budú mať písmená BL

Bratislavčania si budú zvykať na nové evidenčné čísla na autách. Namiesto písmen BA budú vodiči áut prihlásených v Bratislave dostávať tabuľky začínajúce na BL.

26.01.2010 13:37
EČ Foto:
debata

Agentúre ČTK zmenu potvrdil hovorca policajného prezidenta Martin Korch. Písmená BL vybrali ľudia prostredníctvom ankety internetového portálu tvnoviny.sk.

Dôvodom na zmenu je podľa Korcha to, že v krátkom čase sa už vyčerpajú všetky možné kombinácie troch čísel a dvoch písmen, ktoré na značkách dopĺňajú základ BA. „V júni alebo júli sa minú posledné tabuľky s označením BA 999 ZZ,“ povedal. Ľudia mohli vyberať z dvojíc písmen uvedených vo vyhláške ministerstva vnútra, okrem BL boli „v ponuke“ aj BD, BE, BI a BT.

Do ankety sa zapojilo viac ako 27 600 ľudí a takmer 24 500 hlasovalo za BL. Písmená sa tak budú zhodovať so začiatkom obľúbeného slangového pomenovania Bratislavy – „Blava“.

Kombinácie čísel a písmen sa podľa Korcha časom môžu vyčerpať aj inde. Vyhláška preto umožňuje, aby sa napríklad v okrese Banská Bystrica časom nepoužívali tabuľky začínajúce s písmenami BB, ale BC alebo BK.

debata chyba
Články podľa značiek