Renault predstavil špeciálnu sériu Laguny s názvom Black Edition

Laguna Black Edition má vzhľad športovej verzie GT, no pod kapotou má ukryté úsporné vznetové agregáty. Okrem exkluzívneho vzhľadu zaujme aj bohatou sériovou výbavou, no zatiaľ je k dispozícii iba na domácom francúzskom trhu.

12.02.2009 17:12
Renault Laguna Black Edition Foto:
Renault Laguna Black Edition kombinuje športový vzhľad s úspornými motormi.
debata

Renault Laguna Black Edition bude k dispozícii s dvoma pohonnými jednotkami. Prvou z nich je vznetový štvorvalec 1,5 dCi s výkonom 110 koní. Ide o jeden z najekologic­kejších agregátov v ponuke značky, ktoré Renault označuje logom „eco2“. Kombinovaná spotreba tohto motora predstavuje iba 4,9 litra nafty na 100 km, čiže teoretický dojazd na plnú nádrž môže byť až 1300 km. Silnejšou alternatívou tohto agregátu je tak isto vznetový štvorvalec, avšak s objemom dva litre. Ten je naladený na výkon 130 koní a dosahuje kombinovanú spotrebu rovných 6 litrov nafty na 100 km.

Renault Laguna Black Edition Foto: Renault
Renault Laguna Black Edition Renault Laguna Black Edition

Sériová výbava verzie Black Edition je pomerne bohatá. Štandardom by mal byť zadný parkovací asistent a inteligentná štartovacia karta. Chýbať by dokonca nemalo ani Bluetooth handsfree, bi-xenónové svetlá s ostrekovačmi, či 16-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny. Renault Laguna Black Edition bude k dispozícii samozrejme v čiernej farbe. Pre tých, ktorým táto farba veľmi nesedí, sú na výber ešte ďalšie tri odtiene sivej metalízy.

Renault Laguna Black Edition Foto: Renault
Renault Laguna Black Edition Renault Laguna Black Edition

Zvonku spoznáte Lagunu Black Edition podľa športového predného nárazníka z vrcholnej verzie GT. Z rovnakého modelu má táto limitovaná séria aj predné svetlomety s tmavým pozadím a zatmavené zadné svetlá. Renault Laguna Black Edition v prevedení liftback bude na francúzskom trhu začínať na cene 25 800 €. Kombi verzia Grandtour bude k dispozícii od rovných 27 000 €. Či sa bude tento model dovážať aj na Slovensko zatiaľ nevieme.

debata chyba
Články podľa značiek