Suzuki SX4 zabehlo do posilňovne

27.04.2008 19:50
Suzuki SX4t
Suzuki SX4t dostalo drsnejší výraz a 221 koní k tomu. Autor:

Na vývoji konceptu SX4t sa Suzuki podieľalo spolu s kalifornskou spoločnosťou Road Race Motorsport.

Základom tohto konceptu je crossover Suzuki SX4. Pod jeho kapotu však Suzuki umiestnilo dvojlitrový štvorvalec a firma Road Race Motorsport pridala turbodúchadlo 16G GT3 s medzichladičom, z čoho plynie písmenko „t“ v názve auta. Upravený bol aj software riadiacej jednotky motora, nasávanie a výfukové potrubie. Výsledkom je 221 koní pri 5100 ot./min. a 282 Nm pri 3800 ot./min. Krútiaci moment je prenášaný na všetky štyri kolesá prostredníctvom päťstupňovej manuálnej prevodovky. Suzuki SX4 sa s týmto motorom dostane na „stovku“ pod 7 sekúnd.

Zvýšenému výkonu sa musel prispôsobiť aj podvozok a to jeho znížením a inštaláciou športových tlmičov. Suzuki SX4t jazdi na 17-palcových kolesách Rota racing, ktoré obúvajú pneumatiky Yokohama Advan Neova s rozmermi 225/45.

Navonok upúta aj dvojfarebné lakovanie a predná kapota s odvetrávaním, ktorá je z uhlíkových vlákien. V interiéri nájdeme športový volant, sedadlá a hliníkové pedále. Čerešničkou na torte je audiosystém Rockford Fosgate.

Zostáva nám už len dúfať, že koncept s takýmto motorom a hoci aj menej agresívnym vzhľadom sa dostane do sériovej výroby.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Články podľa značiek