Porsche 718 GTS: Cayman aj Boxster dostali viac výkonu

24.10.2017 06:00
Porsche 718 Boxster a Cayman GTS 2017 prvni...
Porsche 718 Cyaman a Boxster GTS budú mať namiesto 3,5-litrového atmosférického šesťvalca v strede uložený 2,5-litrový preplňovaný štvorvalec. Autor:

Ponuku dvojmiestnych modelov 718 Cayman a Boxster rozšírila nová verzia GTS. Predošlý atmosférický šesťvalec síce nahradil preplňovaný štvorvalec, no ten poskytuje vyšší výkon. Okrem pohonnej jednotky sa zmeny dotkli aj dizajnu.

Automobilka z Zuffenhausenu preslávená plochými atmosférickými motormi sa postupne prispôsobuje dobe a svoje modely vybavuje preplňovanými agregátmi. Porsche 718 Cyaman a Boxster GTS budú mať namiesto 3,5-litrového atmosférického šesťvalca v strede uložený 2,5-litrový preplňovaný štvorvalec. Jedným z dôvodov použitia menšieho motora je snaha o dosiahnutie vyššieho výkonu bez nárastu spotreby paliva.

Motor možno skombinovať so šesťstupňovou...
Motor možno skombinovať so šesťstupňovou manuálnou alebo sedemstupňovou dvojspojkovou automatickou prevodovkou PDK. Autor: Porsche

Napriek menšiemu počtu valcov sa výkon Caymanu aj Boxsteru zvýšil na 269 kW (365 k), čo je zároveň o 11 kW (15 k) viac oproti verziám 718 S. Maximálny krútiaci moment má hodnotu 430 Nm a je dostupný v širokom pásme 1 900 až 5 000 otáčok za minútu. Motor možno skombinovať so šesťstupňovou manuálnou alebo sedemstupňovou dvojspojkovou automatickou prevodovkou PDK. S automatom má 718 GTS šprintovať z 0 na 100 km/h za 4,1 sekundy, čo je o dve desatiny rýchlejšie ako u predchodcu. Maximálna rýchlosť auta je 290 km/h.

Okrem výkonnejšej pohonnej jednotky je verzia GTS odlišná aj navonok. Vpredu ju prezrádza nový nárazník a vzadu čierny difúzor s čiernymi koncovkami výfukového potrubia. Ďalej zaujme zatmavené pozadie bi-xenónových svetiel a dvadsaťpalcové disky kolies. Súčasťou základnej výbavy je zadný mechanický samosvorný diferenciál umožňujúci vektorovanie krútiaceho momentu a adaptívny podvozok, ktorý dokáže znížiť svetlú výšku vozidla o desať milimetrov.

Vo vnútri verziu GTS prezrádza balík Sport Chrono, športové sedadlá a volant čalúnené Alcantarou a aplikácia Porsche Track Precision App (PTPA), ktorá do vodičovho smartfónu zaznamená údaje o jazde na okruhu. Výstavnú premiéru absolvujú 718 Cayman GTS a 718 Boxster GTS na novembrovom autosalóne v Los Angeles. Do predaja sa dostanú v polovici decembra. V Nemecku bude základná cena Caymanu 76 137 eur a Boxsteru 78 160 eur.

Porsche 718 Boxster a
		Cayman GTS
		2017
Porsche 718 Boxster a
		Cayman GTS
		2017
+13Porsche 718 Boxster a
		Cayman GTS
		2017

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Porsche #GTS #Cayman #Boxster #Porsche 718
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek