Maybach predstavuje prvé digitálne svetlá. Sú chirurgicky presné

08.03.2018 12:00

Majú to byť tie najdokonalejšie reflektory, aké sa kedy dostali do sériovej produkcie. Vedia osvetľovať len to, čo treba a dokonca premietať symboly ako projektor. Obsahujú až dva milióny svetelných zdrojov.

Dva milióny pixlov znamená, že tieto reflektory...
Dva milióny pixlov znamená, že tieto reflektory sú skôr projektorom ako klasickými svetlami. Autor: Mercedes-Maybach

Ešte tento rok sa v inovovaných limuzínach Mercedes-Maybach predstavia vo svetovej premiére revolučné svetlá Digital Light. Umožnia doteraz nevídaný rozsah regulácie svetelného toku. Každý z reflektorov obsahuje totiž viac ako milión individuálne ovládaných pixlov svetla. To znamená, viac ako dva milióny pre každú limuzínu. Prirovnať ich môžeme skôr k projektoru s vysokým rozlíšením, než k bežným reflektorom.

Svetlá Digital Light umožnia dokonalé...
Svetlá Digital Light umožnia dokonalé osvetlenie priestoru pred vozidlom bez rizika oslepenia iných účastníkov cestnej premávky, chodcov nevynímajúc. Autor: Mercedes-Maybach

Svetlá spolupracujú s kamerami a so senzormi, ktoré monitorujú dianie pred vozidlom a tieto údaje odovzdávajú spolu s dátami navigácie výkonnej riadiacej jednotke. Tá potom upravuje svetelné lúče s priam chirurgickou presnosťou. Tak aby bolo osvetlené všetko potrebné bez rizika oslnenia iných účastníkov cestnej premávky. Svetlá osvetlia napríklad chodca s výnimkou jeho tváre a tiež celé protiidúce vozidlo s výnimkou vodiča a spolujazdca.

Dva milióny svetelných pixlov dokáže premietať...
Dva milióny svetelných pixlov dokáže premietať na cestu rôzne symboly. Napríklad výstražné značky, vodiace čiary alebo snehovú vločku v prípade námrazy. Autor: Mercedes-Maybach

Technológii Digital Light nerobí problém ani projekcia. Na cestu dokážu premietať výstražné symboly, napríklad snehovú vločku v prípade námrazy, vodiace čiary na úzkych cestách, prechod pre chodcov, ale aj ďalšie užitočné informácie. Upozornia vás na nebezpečné prekročenie rýchlosti, vybočenie z jazdného prúdu, nebezpečné priblíženie sa k inému autu. Zatiaľ sa technologická novinka dostane len do limuzín Maybach a aj to iba za príplatok.

V katalógu príslušenstva sa revolučné svetlá objavia v polovici roka. Cenu však zatiaľ nepoznáme.

Maybach
		- svetlá Digital
		Light
Maybach -
		svetlá Digital
		Light
+7Maybach - svetlá
		Digital
		Light

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Mercedes-Maybach #svetlá #Digital Light
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek