Hyundai i20: Facelift skončí s naftou. Tak ako vo Fabii

27.04.2018 06:00

Hyundai modernizuje svoj hatchback aj kupé nižšej triedy. A nejde len o retuše. V hre je nová maska, dvojfarebné lakovanie karosérie, ale tiež 7-stupňová dvojspojková prevodovka 7-DCT, ktorá má v tomto modeli premiéru. Naftu však už tankovať i20 nebude.

Podľa vzoru mladších modelov značky dostal aj...
Podľa vzoru mladších modelov značky dostal aj mestský subkompakt Hyundaia kaskádovú prednú masku. To ovplyvnilo aj dizajn svetiel a nárazníka. Autor: Hyundai

Po štyroch rokoch predstavuje Hyundai modernizovaný hatchback i20. Napriek boomu crossoverov je preň totiž stále jedným z kľúčových európskych modelov. V druhej fáze životného cyklu mu má pomôcť facelift aj technické zmeny. A nejde pritom len o retuše. Päťdverový hatchback dostal podľa vzoru novších modelov úplne novú prednú masku s kaskádovým dizajnom a tiež nové nárazníky vrátane hmlových svetiel. Kórejskému subkompaktu naozaj svedčí.

Novinkou je dvojfarebné lakovanie karosérie...
Novinkou je dvojfarebné lakovanie karosérie vďaka čiernej streche. Zmenám sa nevyhol ani dizajn 15- a 16-palcových diskov kolies. Autor: Hyundai

Zmenám sa nevyhla ani grafika svetiel, najmä tých zadných. A celkom nový je aj zadný nárazník. Pôsobí homogénnejšie, keďže registračná značka sa z neho „presťahovala“ do výklopného veka. Úplnou novinkou je možnosť dvojfarebnej karosérie vďaka čiernej streche vrátane stĺpikov, lakovanej odtieňom Phantom Black. Okrem toho je na výber inovovaná paleta ôsmich odtieňov – Tomato Red, Champion Blue, Clean Slate, Passion Red, Sleek Silver, Stardust Grey, Polar White a čierna Phantom Black. Facelift uzatvára prepracovaná ponuka 15– a 16-palcových diskov kolies.

Interiér je vybavený novším infotainmentom so...
Interiér je vybavený novším infotainmentom so 7-palcovým displejom a navigáciou. K dispozícii je až päť farebných schém čalúnenia. Autor: Hyundai

Interiér si polepšil najmä v konektivite. I-dvadsiatka dostala vo vyšších verziách nový 7-palcový displej, kompatibilný so smartfónmi cez platformy Apple CarPlay a Android auto. Úrovne Premium Nav a Premium SE Nav dopĺňajú infotainment o navigáciu a služby Live Services. Nechýba ani indukčná nabíjačka. V kufri je nezmenených 326 litrov, čím patrí i20 k najlepším v triede. Na sprísňujúce sa bezpečnostné požiadavky reaguje balíkom asistenčných systémov SmartSense, čo znamená monitorovanie jazdných prúdov s asistenciou riadenia, varovanie pred kolíziou, autonómne brzdy, sledovanie únavy vodiča a automatické prepínanie diaľkových svetiel.

V ponuke ostáva aj atraktívna outdoorová verzia...
V ponuke ostáva aj atraktívna outdoorová verzia Active so zvýšeným podvozkom a plastovou ochranou spodných partií karosérie. Autor: Hyundai

Zlou správou je, že pod tlakom nových emisných pravidiel, ale aj zmeny vkusu zákazníkov príde i20 o naftový motor 1,1 CRDi (55 kW) aj 1,4 CRDi (66, 74 kW). Pod kapotou ostanú len benzínové motory. Základom je atmosférický 4-valec 1,2 Kappa (55, 62 kW) s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou. Nad ním nájdeme preplňované 3-valce 1,0 T-GDI (74, 88 kW). Slabšia verzia je kombinovaná s 5-stupňovým manuálom alebo novou 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou 7-DCT, ktorá má v i20 premiéru. Silnejšia verzia využíva výlučne 6-stupňový manuál.

Všetky motory sú vybavené štart-stop systémom ISG. Preplňované 3-valce dostali navyše filter pevných častíc, aby spĺnili normu Euro 6d. Pôvodný atmosférický 4-valec 1,4 Kappa (74 kW) Hyundai nespomína. Podľa iných zdrojov by však mal ostať k dispozícii pre verziu Active. Novinka tak trochu minula čas svetových autosalónov. V Ženeve dal Hyundai prednosť novej generácii Santa Fe a elektrickej Kone. Napokon, na trh sa modernizovaný Hyundai i20 dostane až koncom leta. Opäť však len v podobe 5-dverového hatchbacku. S dvojdverovým kupé slovenský importér neráta.

Hyundai
		i20 -
		2018
Hyundai i20
		-
		2018
+8Hyundai i20 -
		2018

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Hyundai #Hyundai i20
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek