Škoda Superb: Bi-xenóny konečne nahradia svetlá full-LED Matrix

16.05.2019 16:00

Jednou zo zásadných inovácií modernizovaného Superbu, ktorý sa predstaví už na budúci týždeň, budú celkom nové reflektory s matricovou technológiou. Prinesú aj dynamické smerové svetlá či efektnú svetelnú šou.

Nové predné reflektory Škoda Crystal Lightning...
Nové predné reflektory Škoda Crystal Lightning budú obsahovať až štyri diódové moduly. Autor: Škoda-Auto

Škoda už upozornila na blížiacu sa statickú premiéru vynoveného Superbu, ktorá sa odohrá počas majstrovstiev sveta v hokeji v Bratislave, informáciami o jeho plug-in hybridnej verzii aj zverejnením prvej skice. Teraz pridáva ďalšie, ktoré sa týkajú jednej z najvýznamnejších inovácií. Modernizovaný Superb totiž konečne zamení bi-xenónové reflektory za full-LED svetlá, a to s technológiou Matrix LED.

Zadné reflektory dostanú dynamickú funkciu...
Zadné reflektory dostanú dynamickú funkciu smerových svetiel. Rozsvecovať sa teda budú postupne. Autor: Škoda-Auto

Systém sa bude skladať z LED modulu pre stretávacie a diaľkové svetlá, ktorý dokáže vypínaním jednotlivých lúčov zamedziť oslňovaniu, a taktiež z troch ďalších LED komôr pre diaľkové svetlá. Na kryte svetiel sa objaví nápis Škoda Crystal Lightning. Úzka LED lišta slúži zároveň ako smerové svetlo, svetlo na denné svietenie a pozičné svetlo. Nad ňou sú umiestnené jemné diódové ihlice, ktoré sú súčasťou novej funkcie Coming/Leavin­g Home.

Tá sa aktivuje pri odomknutí vozidla a jeho zamknutí a vypína jednotlivé prvky predného a zadného osvetlenia vozidla podľa danej „choreografie“. Okrem toho sa Superb dočká nových hmlových a nových zadných diódových svetiel. Tie smerové dostanú takzvanú dynamickú funkciu, teda funkciu postupného rozsvecovania, ktorú už má nová Scala a Kamiq. Z prvých zverejnených snímok tiež vyplýva, že logo Škody nahradí na zadnom veku nápis Superb. Novinka sa odhalí presne 23. mája.

Škoda
		Superb - svetlá Crystal
		Lightning
Škoda
		Superb - svetlá Crystal
		Lightning
+5Škoda Superb - svetlá
		Crystal
		Lightning

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Škoda Auto #Škoda #Škoda Superb #svetlá
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek