BMW 330e Sedan: Plug-in hybrid prejde na elektrinu až 66 kilometrov

20.08.2019 06:00
BMW-330e Sedan-2019-1024-17
Po novom bude hybridný pohon širšie využiteľný v elektrickom režime. Autor:

Bavorská automobilka pokračuje v modernizovaní elektrického portfólia. Najnovšie ponúka druhú generáciu hybridnej techniky pre priaznivcov strednej triedy.

BMW radu 3 patrí medzi dlhoročné piliere nemeckej prémiovej značky. Hoci mnoho zákazníkov presedláva na populárne SUV, stále ostáva dostatok motoristov verných tradičnému segmentu sedanov strednej triedy. Súčasná situácia v Európe čoraz viac nahráva elektrifikovaným modelom, a preto BMW prichádza s plug-in hybridom 330e.

BMW
		330e
BMW
		330e
+22Po novom bude hybridný
		pohon širšie
		využiteľný...

Po novom bude hybridný pohon širšie využiteľný v elektrickom režime. Čisto na elektrinu prejde 66 kilometrov, čo je o 50 % viac oproti predchodcovi. Maximálna rýchlosť pri jazde na elektrinu je 140 km/h, pričom predtým to bolo iba 120 km/h. V hybridnom režime dokáže elektromotor pracovať bez pomoci spaľovacieho motora až do rýchlosti 110 km/h, čo je o 30 km/h, ako dokázal jeho predchodca.

Elektromotor je súčasťou osemstupňovej...
Elektromotor je súčasťou osemstupňovej automatickej prevodovky Steptronic. Autor: BMW

Elektrická technika je vynikajúco zapracovaná do architektúry vozidla a nevyžaduje si zvláštne priestorové kompromisy. Elektromotor je súčasťou osemstupňovej automatickej prevodovky Steptronic a oproti konvenčným pohonom je len o 15 mm dlhšia. Elektromotor dokáže rekuperovať energiu a plní aj funkciu generátora. Lítiovo-iónové batérie majú kapacitu 12 kWh a nachádzajú sa pod zadnými sedadlami. Batožinový priestor plug-in hybridu má objem 375 litrov.

BMW 330e ponúka funkciu XtraBoost, ktorá je...
BMW 330e ponúka funkciu XtraBoost, ktorá je dostupná v športovom režime. Autor: BMW

Pohonná sústava sa skladá z preplňovaného zážihového štvorvalca s objemom dva litre a elektromotora. Spaľovací agregát má výkon 135 kW (184 k) a elektromotor 83 kW (113 k). Celkový výkon systému je 185 kW (252 k) a celkový krútiaci moment dosahuje 420 Nm. Okrem toho BMW 330e ponúka funkciu XtraBoost, ktorá je dostupná v športovom režime. Vďaka nej dokáže pohonná jednotka na desať sekúnd zvýšiť výkon o ďalších 30 kW (40 k). Vďaka tomu vozidlo zrýchli z 0 na 100 km/h za 5,9 km/h. Maximálna rýchlosť auta je 230 km/h.

Výrobca udáva kombinovanú spotrebu 1,9 l/100 km, no to je dosiahnuteľné len pri plnom nabití akumulátorov a pri ich maximálnom využití. Z hľadiska výbav budú na výber úrovne Advantage, Sport Line, Luxury Line a M Sport. Príplatková výbava ponúkne adaptívne M odpruženie vrátane variabilného športového riadenia a brzdový systém M sport. V novembri pribudne do ponuky elektronicky vysúvateľné ťažné zariadenie, ktoré utiahne príves s maximálnou hmotnosťou 750 kilogramov.

V lete roku 2020 rozšíri ponuku plug-in hybridných verzií aj kombi BMW 330e Touring. V tom istom roku pribudne do ponuky aj funkcia BMW eDrive Zones, ktorá rozozná bezemisné zóny a auto automaticky prepne do elektrického režimu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#BMW #BMW 330e #BMW rad 3 #plug-in hybrid
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek