Toyota Corolla Sedan GR Sport: Športová hra bez výkonu

23.07.2020 10:00

Po hatchbacku a kombi Touring Sports rozširuje Toyota ponuku Corolly o ďalšiu športovo ladenú verziu GR Sport. Dvojicu doplní sedan. Väčší výkon však nečakajte. Pod kapotou pracuje výlučne slabší z hybridov.

Aj elegantný sedan môže mať športový „look“....
Aj elegantný sedan môže mať športový „look“. Paket GR Sport oživí trojpriestorovú Corollu prvkami v lesklej čiernej farbe, chrómovými akcentmi či 17-palcovými diskmi so strojovým opracovaním. Autor: Toyota

Doteraz konzervatívna Toyota pracuje na emóciách. Príkladom je nielen crossover CH-R, ale najmä jej nová Supra a šialený GR Yaris s výkonom 192 kW, vybavený pohonom oboch náprav. Z imidžu týchto modelov z dielne Gazoo Racing sa snaží vyťažiť aj civilná časť ponuky. A tak v cenníkoch pribudli Yaris GR Sport a tiež Corolla GR Sport v podobe hatchbacku a kombi Touring Sports. Do zostavy už chýbal len sedan. A ten sa práve predstavuje.

Typické pre Corollu Sedan GR Sport bude aj...
Typické pre Corollu Sedan GR Sport bude aj diskrétny spojler na veku kufra či matné pozadie svetiel. Čierna strecha je, bohužiaľ, za príplatok. Autor: Toyota

Väčší výkon však nečakajte. Značka GR Sport je v podstate pendantom označení R Line pri Volkswagenoch, R.S. Line pri Renaultoch či N Line pri Hyundaioch. Športový paket však výrazne zlepší vzhľad, ktorý to má namierené k mladšej klientele. Exteriér je vyšperkovaný lesklou čiernou maskou, čiernymi podbehmi a stĺpikmi, matným pozadím reflektorov či väčšou porciou chrómu. Nechýbajú 17-palcové 10-lúčové disky a za príplatok väčšie osemnástky či diskrétny spojler na veku kufra.

Kabína dostane športové sedadlá s integrovanými...
Kabína dostane športové sedadlá s integrovanými opierkami hláv, čierne čalúnenie stropu a napríklad aj perforovaný kožený volant. Autor: Toyota

Zákazníci budú mať na výber z ôsmich lakov karosérie vrátane nového šedého odtieňa Dynamic Grey, ktoré možno za príplatok kombinovať s čiernou strechou. Kabínu zušľachťuje čierne čalúnenie stropu, kožený perforovaný volant, prahové lišty z brúseného hliníka s logom GR a športové sedadlá s väčšou bočnou oporou s integrovanými opierkami hláv. Ich bielo-červený vertikálny vzor ladí s farbami tímu Gazoo Racing. Za príplatok bude k dispozícii ambientné osvetlenie alebo LED svetlá.

Technika však ostáva bez zmien. Na rozdiel od hatchbacku a kombi vo vyhotovení GR Sport, ktoré si môžete dopriať s výkonnejšou hybridnou sústavou 2,0 Hybrid Dynamic Force (132 kW), je pre sedan vyhradená len slabšia verzia 1,8 Hybrid (90 kW). K dispozícii nebudú ani adaptívne tlmiče dostupné pre hatchback. Dobrou správou však je, že všetky Corolly disponujú plne nezávislým zavesením všetkých kolies. Corollu Sedan GR Sport začnú vyrábať v novembri a prvé vozidlá dorazia k zákazníkom začiatkom budúceho roka.

Toyota
		Corolla Sedan GR Sport -
		2021
Toyota
		Corolla Sedan GR Sport -
		2021
+3Toyota Corolla Sedan GR
		Sport -
		2021

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Toyota Corolla #Toyota #GR Sport
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek