Lada Largus: Dacia Logan MCV I. generácie stále žije. Rusom je čo závidieť

Kombi z Loganu prvej generácie je už dávno históriou. Veď Logan začína práve písať svoju tretiu kapitolu. V Rusku je však všetko inak. Loganu MCV s názvom Lada Largus sa stále darí a dokonca ho čaká modernizácia.

16.12.2020 16:00
debata (9)
Lada Largus je ruskou verziou prvej generácie... Foto: AvtoVaz
Lada Largus - 2021 Lada Largus je ruskou verziou prvej generácie Loganu MCV. Z liniek v Togliatti schádza od roku 2012. A teraz sa po facelifte dizajnom viac priblíži k novej produkcii Lady.

Len nedávno Dacia predstavila tretiu generáciu Loganu a jeho sesterského Sandera. A ako vieme, kombi MCV sa už v tomto modelovom rade neobjaví. Je to veľká škoda. Rusi však smútiť nemusia. Z liniek závodu AvtoVaz v Togliatti totiž ešte aj dnes veselo schádza Logan MCV, alias Lada Largus. A to nehovoríme o súčasnom Logane MCV, ale o jeho prvej generácii, ktorá mala bližšie k MPV či dodávkam. Veď vo výbave môže mať až sedem sedadiel a cez zadné krídlové dvere doň naložíte v 5-miestnej verzii minimálne 700 litrov nákladu. Pod ruskou značkou ho vyrábajú od roku 2012, keď nahradil posledné lacné kombi – Ladu Riva.

Largusu sa v Rusku dokonca darí natoľko, že ani po ôsmich rokoch sa do dôchodku nechystá. Práve naopak. Lada mu naordinovala veľký facelift, ktorý ho dizajnom približuje k novšej produkcii. Preto sa vpredu objavuje motív písmena X, podobne ako na Veste a crossoveri Xray. Nový je aj nárazník, blatníky, kapota a svetlá. Dobrou správou je, že pokračovať bude aj out-doorová verzia Cross so zvýšeným podvozkom a plastovou ochranou spodných partií karosérie. V kabíne sa má objaviť novší infotainment a kvalitnejšie materiály. Pod kapotou však naďalej pradie atmosférický 4-valec 1,6 MPi s výkonom 62 kW.

Predaj novinky odštartuje Lada v prvom polroku budúceho roka. Rusom môžeme toto auto len a len závidieť. Najmä ak sa na tamojšom trhu predáva s cenou od 633 900 rubľov, čo je iba 7 139 eur. V tejto cenovej kategórii Európania na západ od Ruska jednoducho nič podobné nedostanú. Dacia plánuje namiesto Loganu MCV a 7-miestneho Lodgy nový predĺžený Grand Duster. Ten však bude stáť na novej koncernovej platforme CMF-B a hoci pôjde o jej lacnejšiu verziu Low Spec, na ruské ceny môžeme zabudnúť. Rátať by sme mali skôr s dvojnásobkom.

© Autorské práva vyhradené

9 debata chyba
Viac na túto tému: #Dacia #facelift #Dacia Logan MCV #Lada #Dacia Logan #Lada Largus #AvtoVaz
Články podľa značiek