SsangYong zaútočí na európske trhy

24.08.2012 10:15
SsangYong
Rexton W dostane šesťstupňovú manuálnu alebo päťstupňovú automatickú prevodovku. K dispozícii bude aj s pohonom 4x2. Autor:

SsangYong chce s modelom Rexton W výraznejšie prehovoriť do európskych predajov v segmente SUV.

Juhokórejská značka nie je v Európe ani na Slovensku žiadnym neznámym pojmom. Hoci sa z jej modelov nikdy nepredávali veľké množstvá, určitú skupinu zákazníkov si vždy našla. SsangYong sa však neskôr zo Starého kontinentu potichu vytratil a uvoľnil pozície konkurencii. Podľa informácií z automobilky by sa to malo už čoskoro zmeniť. SsangYong chce totiž v Európe preraziť s modernizovaným SUV Rexton W. Ako prvý príde na rad ruský trh, neskôr sa však ukáže aj na ostatných trhoch Európy.

SsangYong Rexton W
SsangYong Rexton W Autor: SsangYong

Rexton W bude poháňať naftový štvorvalec 2.0 XDi v dvoch výkonových verziách. Prvá, prepĺňaná jedným turbodúchadlom dosiahne max. výkon 114 kW/155 k a krútiaci moment 365 Nm, zatiaľ čo 2.0 XDi BiTurbo parametre zvyšuje na 147 kW/200 k a 500 Nm.

SsangYong Rexton W
SsangYong Rexton W Autor: SsangYong

Viac detailov o európskej špecifikácii automobilka pravdepodobne prezradí až pri uvádzaní modelu na jednotlivé trhy. Do akej miery sa to týka aj Slovenska, známe nie je.

0 debata debata
Články podľa značiek