BMW radu 5: Číňania dostanú predĺženú verziu a výbavu na úrovni vlajkovej lode

Na čínskom trhu sa automobilky snažia vyhovieť špecifickým požiadavkám tamojších zákazníkov. Medzi priority pritom patrí luxusný priestor na zadných sedadlách. BMW im preto vyhovie predĺženou verziou sedanu radu 5 vrátane elektrického variantu i5.

14.08.2023 10:00
BMW i5 cinska verzia 1 Foto:
Konštruktéri na zadných sedadlách vytvorili priestor porovnateľný s tým vo vlajkovej lodi radu 7.
debata

BMW radu 5 patrí v Číne medzi veľmi obľúbené modely. V rokoch 2020 až 2022 sa tam predalo 530 tisíc kusov legendárneho manažérskeho sedanu. Okrem toho sa tento model v Ríši stredu aj vyrába a to dáva príležitosť prispôsobiť vlastnosti auta domácim zákazníkom. Hlavnou črtou je priestorový luxus na zadných sedadlách s množstvom luxusných prvkov.

BMW i5 - čínska verzia
BMW i5 - čínska verzia
+4BMW i5 - čínska verzia

S touto úlohou sa bavorská automobilka vysporiadala predĺžením najnovšej generácie radu 5. Už aj tak solídnu dĺžku 5 050 milimetrov konštruktéri natiahli na 5 180 milimetrov, čim na zadných sedadlách vytvorili priestor porovnateľný s tým vo vlajkovej lodi radu 7. Platí to pre verzie so spaľovacím motorom aj pre elektrický variant i5.

BMW i5 - čínska verzia
BMW i5 - čínska verzia
+4BMW i5 - čínska verzia

Aby však jediným benefitom neostal len samotný priestor, výbava pre zadných pasažierov sa takisto vyrovná tej z radu 7. Konkrétne bude k dispozícii obrazovka BMW Theatre Screen s 31,3-palcovým panoramatickým displejom, rozlíšením 8K a konektivitou 5G. Tá bude prenášať zvuk cez audiosústavu Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound System.

Na zadných sedadlách bude k dispozícii... Foto: BMW
BMW i5 cinska verzia 9 Na zadných sedadlách bude k dispozícii obrazovka BMW Theatre Screen s 31,3-palcovým panoramatickým displejom.

Predným sedadlám bude dominovať dvojica displejov združená pod jedným krycím sklom nazývaná BMW Curved Display. Informačno-zábavný systém vozidla sa bude ovládať najnovšou verziou systému BMW iDrive umožňujúcu inteligentnú interakciu medzi človekom a autom. Dôkazom zamerania na luxus je aj prítomnosť štvorzónovej klimatizácie.

Z hľadiska vonkajšieho dizajnu je hlavnou... Foto: BMW
BMW i5 cinska verzia 13 Z hľadiska vonkajšieho dizajnu je hlavnou zmenou prítomnosť čísla 5 na C-stĺpiku v oblasti Hofmeisterovho oblúka.

Z hľadiska vonkajšieho dizajnu je hlavnou zmenou prítomnosť čísla 5 na C-stĺpiku v oblasti Hofmeisterovho oblúka. Pri elektrickej verzii počas nabíjania pulzuje namodro, zatiaľ čo v prípade pohonu spaľovacími agregátmi svieti nabielo. Čínsky predĺžený variant štvrtej generácie BMW radu 5 sa bude vyrábať v závode Dadong, ktorý sa nachádza v meste Šen-jang.

BMW radu 5 Čítajte aj BMW radu 5: Ôsma generácia ikonického sedanu dostala štyri druhy pohonu

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #BMW #sedan #predĺžená verzia #čínsky trh #BMW radu 5 #BMW i5
Články podľa značiek