Limuzína od Bugatti ide do sériovej výroby

Koncern Volkswagen definitívne rozhodol – Bugatti bude sériovo vyrábať najvýkonnejšiu limuzínu na svete. Cena? Minimálne 1 000 000 €.

02.04.2011 09:32
Bugatti Galibier Foto:
Bugatti Galibier
debata

Veyron pomaly končí a manufaktúram Bugatti sa uvoľnia kapacity na výrobu nového modelu. A opäť veľmi exkluzívneho modelu. Najvyššie vedenie vlastníka značky Bugatti, koncernu Volkswagen, rozhodlo o sériovej výrobe limuzíny. Trh je momentálne naklonený exkluzívnym superlimuzínam, noví majitelia sú za ne ochotní platiť nehorázne sumy a VW chce z toho vyťažiť maximum. Čoskoro bude mať v ponuke supervýkonné štvordverové Lamborghini, ale pre ešte náročnejšiu klientelu chce mať v zálohe ďalší model. Bude ním limuzína od Bugatti.

Namiesto Veyronu sa začne s výrobou novej... Foto: Bugatti
Bugatti Galibier Namiesto Veyronu sa začne s výrobou novej limuzíny.

Jej tvary a technika budú vychádzať zo štúdie Bugatti 16C Galibier, pod kapotou bude mať napriek ekologickým tlakom benzínový prepĺňaný šestnásťvalec s výkonom viac ako 1000 k (735 kW) a pohon všetkých kolies.

Milión eur? Pre niekoho žiadny problém. Foto: Bugatti
Bugatti 16C Galibier Milión eur? Pre niekoho žiadny problém.

Nič viac zatiaľ nie je známe. Podľa vedenia automobilky to však bude ešte exkluzívnejší tovar ako Veyron, čo sa odrazí na základnej cene tesne prevyšujúcej 1 000 000 €. Nedostatku zákazníkov sa však v Bugatti neboja. O podobne drahý Veyron je totiž taký záujem, že ho stále nestíhajú vyrábať.

debata chyba
Články podľa značiek