Audi má problém s brzdami. Aj bratislavské SUV Q7

02.09.2014 20:00

Zvolávacie akcie sa nevyhýbajú ani prémiovým značkám. Najnovším príkladom je Audi. Približne 70 000 vozidiel môže mať potenciálny problém s posilňovačom bŕzd.

Nefunkčnosť posilňovača bŕzd môže spôsobiť...
Nefunkčnosť posilňovača bŕzd môže spôsobiť perforovaná membrána. Autor: Audi

Zvolávacia akcia Audi sa týka modelov A4, A5, A6, A7 Sportback a dokonca aj veľkých SUV Q7 vyrábaných v Bratislave. Výlučne však exemplárov s motorom 3,0 TDI a vyrobených od marca do decembra 2012. Problém spočíva v brzdovom posilňovači, respektíve jeho membráne, ktorá môže byť perforovaná.

Ingolstadtská automobilka však nešpecifikuje, či došlo v súvislosti s touto poruchou k nejakým incidentom, a ani to, ako bude pri odstraňovaní poruchy postupovať. V každom prípade sa akcia týka vozidiel, ktoré boli predané nielen v Európe, ale aj v USA.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Audi #zvolávacia akcia #posilňovač bŕzd
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek