Toto je 6 najúspornejších ‘jazdeniek‘ s cenou do 12 000 eur

Naftové motory majú zlaté časy za sebou. Najmä kvôli politikom záujem o ne klesá. Stále sú však nedostižné v úspornej prevádzke. Toto je tip na šesť „abstinentov“, ktorým stačí menej ako päť litrov na 100 km.

31.01.2024 06:00
debata (6)
Aj dieselová Octavia 1,6 TDI GreenLine sa... Foto: Škoda
Skoda-Octavia-2013-1024-05 Aj dieselová Octavia 1,6 TDI GreenLine sa dostala do zoznamu nemeckého Auto Bildu najúspornejších áut z druhej ruky.

Dieselové autá sú na ústupe. Všetko sa to začalo roku 2015 prepuknutím aféry Dieselgate, teda v časoch, keď mali naftové autá v Európe podiel nad 50 % a elektromobily či plug-in hybridy boli len v plienkach. Nič nenasvedčovalo, že by tomu malo byť inak. Po ôsmich rokoch je všetko inak. Vlani klesol podiel dieselov na 15 %. Sčasti môžu za tento trend politici, ktorí urobili z naftových motorov strašiakov klímy a zakázali im dokonca vstup do centier niektorých miest. Automobilky zas zúžili ponuku. Nafta sa celkom vytratila z malých mestských áut a postupne mizne aj z modelov nižšej strednej či dokonca strednej triedy.

Poškodili ste dopravnú značku či semafor? Kedy ide o trestný čin? A čo vám hrozí?

Video

To napriek tomu, že diesely plniace normu Euro 6 sú nesmierne čisté a navyše majú nízku spotrebu. Nižšiu ako mnohé hybridy. Ak ste sa teda nedali odradiť, no nové auto s dieselom už nezoženiete, môžete zamieriť do bazáru. Stále sa tu dajú nájsť autá tankujúce naftu. Nemecký Auto Bild pre vás vybral šesť skutočných „abstinentov“, ktorí v jeho testoch predviedli neskutočne ekonomickú prevádzku. Všetky si vystačia s menej ako piatimi litrami nafty na 100 km. Pritom nemusia byť drahé. Do zoznamu sa dostal dokonca aj jeden prémiový nemecký model. Len si dajte pozor na slabé stránky. Ktoré to sú, sa dozviete ďalej.

1. Citroën C4 Cactus 1,6 HDi (2014 – 2018)

Nebol to extra úspešný model, ale svoje čaro má. Hravý Cactus so svojimi plastovými chráničmi karosérie Airbumps, mäkučkým podvozkom aj sedadlami vás bude doslova rozmaznávať. Možno až tak, že vám to bude prekážať. Jednoduchá konštrukcia znamená, že je aj ľahký. Nemá ani 1,2 tony, takže jeho diesel 1,6 HDi s výkonom 74 kW stačí na to, aby zrýchľoval na stovku pod 12 sekúnd. Majiteľov vie Cactus potrápiť únikmi oleja, hrdzavým výfukom, opotrebovanými kĺbmi riadenia a problémami s pružinami či tlmičmi. Nepoteší ani ovládanie klimatizácie cez dotykovú obrazovku. Napriek tomu poteší spotrebou len 4,6 litra, zaujímavým dizajnom a tiež cenou od 8 000 eur.

Citroën C4 Cactus Foto: Citroën
Citroën C4 Cactus - 2017 Citroën C4 Cactus

© Autorské práva vyhradené

6 debata chyba
Viac na túto tému: #ojazdené autá #naftové autá
Články podľa značiek