Test: BMW X1 nie je len malé SUV

22.04.2010 11:07
BMW X1
BMW X1 Autor:

Vyskúšali sme si najnovší "bavorácky" prírastok vyskúšali vo verzii xDrive 20d, teda s dvojlitrovým dieselom a pohonom oboch náprav.

Keď v roku 2003 predstavilo BMW svoje menšie SUV X3, trvalo pár rôčkov, kým prémiová konkurencia našla adekvátnu odpoveď. Dnes sú síce Audi Q5 či Mercedes GLK už na svete, no v Mníchove sa rozhodli pre ďalší strategický krok. Novým modelom X1 zostúpila bavorská automobilka opäť o triedu nižšie. Do vôd, kde zatiaľ neoperuje žiaden z najväčších mníchovských konkurentov. A aby mala o pokoj postarané, zabalila X-jednotku do nezvyčajného kabáta s prvkami SUV a klasického kombi.

BMW X1 v sebe kríži gény SUV a športového kombi.
BMW X1 v sebe kríži gény SUV a športového kombi. Autor: BMW

Exteriér

Toto auto je naozaj veľmi netypické. Za neuveriteľne mohutnú prednú časť s malým zakrivením, extrémne dlhou kapotou a obrovskými ľadvinkami by sa nemusela hanbiť azda ani veľká X-päťka. Celkovou dĺžkou 4455 milimetrov, ktorou zaostáva za väčšou x-trojkou len o 11 centimetrov, nie je X1 tiež práve drobčekom. Že ide o SUV, cítiť aj z mierne zvýšeného podvozku. Ale tá výška! V porovnaní s X3 je totiž „malé“ mníchovské SUV nižšie až o 13 centimetrov a inklinuje skôr ku kombi klasického trojkového radu.

Rozmermi sa X1 nebezpečne priblížilo k...
Rozmermi sa X1 nebezpečne priblížilo k súčasnému X3. Autor: BMW

Z neho si požičalo aj rázvor náprav s hodnotou 2760 mm. Zvláštnej proporcionalite však začnete rýchlo prichádzať na chuť. Cítiť z nej silu, sebavedomie, jemnú agresivitu, ale aj odvahu zísť z asfaltu na prašné cesty. To všetko korunuje nezameniteľná svetelná technika s dennými „okružnými“ reflektormi a zadnými svetlami s horizontálnym usporiadaním svetlovodov.

Interiér

Nie je taký priestranný, ako by ste pri aute s touto dĺžkou očakávali. Vládne v ňom typicky „bavorácka“ športová útulnosť. Nebyť výhľadu na dlhú prednú kapotu a mierne vyššiu pozíciu sedadiel, nikdy by ste za volantom neprišli na to, že sedíte v SUV. Ergonómia sa prakticky v ničom nelíši od klasických BMW.

Za volantom je to typický...
Za volantom je to typický "bavorák" s perfektnou ergonómiou. Autor: BMW

Aby sme však nezavádzali, v porovnaní s mníchovskými sedanmi či kombi trojkového radu prináša X1 predsa len zopár výhod. Napríklad ľahšie nastupovanie, viac miesta nad hlavou, väčšiu priestorovú rezervu na kolená vpredu aj vzadu, ale aj lepší výhľad. V základnej výbave je atmosféra na palube tak trochu chladná. Bez multimediálneho rozhrania iDrive s centrálnym monitorom a bez koženého čalúnenia pôsobí X1 veľmi stroho. Funkčne mu však niet čo vyčítať.

Tvrdšie sedadlá ponúkajú vynikajúcu oporu a vďaka veľkému rozsahu nastavenia si za robustným volantom ľahko nájdete optimálnu polohu. Radiaca páka je tiež presne tam, kde by ste to očakávali. Chybičkou krásy je vari len poloha štartovacieho tlačidla v zákryte stieračov, odnímateľný držiak nápojov na stredovom tuneli, obmedzujúci ľavé koleno spolujazdca, a veľmi lacno pôsobiaca schránka v centre palubnej dosky. Inak je všetko rozmiestnené s „bavoráckou“ precíznosťou a v typicky mníchovskom dizajne. Zvlášť veľkú pochvalu si zaslúžia rozmerné spätné zrkadlá a vynikajúco čitateľný prístrojový panel.

Vybavenie a variabilita

Tak ako to už pri BMW býva, štedré je len v bezpečnostnej výbave a zopár prvkoch, ktoré sa od prémiovej značky očakávajú. Takže na palube nájdete šesť airbagov, stabilizačný systém DSC, palubný počítač, manuálnu klimatizáciu, elektrický balík na okná a zrkadlá či bezkľúčové štartovanie a základnú audiosústavu. Všetky ostatné prvky si musíte priplatiť vrátane dažďového a parkovacieho senzora, automatickej klimatizácie, tempomatu, xenónových svetiel či koženého volantu. A je tu množstvo ďalších chuťoviek, ktoré môžu cenu vášho X1 katapultovať do závratných výšok.

Pod zadným vekom je 420 litrov pre vaše batožiny, čo nie je nič extra, ak zvážime, že X-jednotka nemusí vďaka run-flatovým pneumatikám voziť v kufri rezervné koleso. Pod dvojitou podlahou nájdete len zopár skromných „litríkov“ na drobnosti a akumulátor, zlepšujúci rozloženie hmotnosti medzi nápravami. Ku cti však slúži praktické delenie zadných sedadiel v pomere 40:20:40, nastavovateľný sklon operadiel a úplne vodorovná podlaha po ich sklopení. Potom sa zväčší využiteľný objem na 1350 litrov.

Základný objem kafra viete zväčšiť na 1350 l.
Základný objem kafra viete zväčšiť na 1350 l. Autor: BMW

S odkladacími schránkami to nie je až také zlé. To však len za predpokladu, že nemáte príplatkový systém iDrive. Inak vás jeho ovládač a displej oberú o malú schránku na stredovom tuneli a pomerne veľkú v centrálnej časti palubovky. Do dverí však dáte aj väčšiu fľašu s nápojmi a praktický je aj fixačný pás vo dverách, napríklad na mapy.

Motor a prevodovka

Verzia xDrive 20d je stredným výkonovým dieselovým variantom. A je to asi aj zlatý stred. Tých 130 kW bude stačiť aj tým, čo občas radi zošliapnu plynový pedál aj na podlahu. Napokon, na stovku šprintuje X1 za 8,4 sekundy. Kultúra chodu tohto motora však určite nepatrí na špicu. Je síce slušne odhlučnený, ale jeho zvuk nevyniká žiadnou príťažlivosťou a pri štartovaní s aktivovaným stop-štart systémom dá o sebe vždy vedieť.

Motor je výkonný, ale aj trochu hlučnejší.
Motor je výkonný, ale aj trochu hlučnejší. Autor: BMW

Šeťstupňový manuál má presné dráhy, ale ako to už pri BMW býva, páka ide trochu tuho a zvyknúť si treba aj na radenie spiatočky. Tá je vľavo od jednotky a občas ju môžete zaradiť aj vtedy, keď ste to práve nechceli. Priemerná spotreba udávaná výrobcom – 5,8 litra nafty na 100 km – je od reality posunutá asi o liter nižšie. No tých sedem až sedem a pol udržíte vďaka dlhým prevodom aj v prípade, že sa príliš nekontrolujete a nie vždy rešpektujete asistent radenia na prístrojovom paneli.

Jazdné vlastnosti

Lepšie jazdiace SUV dnes asi nenájdete. Kompaktné rozmery, relatívne nízke ťažisko, vynikajúce rozloženie hmotnosti medzi nápravy a inteligentná štvorkolka xDrive robia z X1 „bavorák“ bez kompromisov. Tvrdšie odpruženie neprináša nijaký extra komfort, no na druhej strane ho vďaka vynikajúcej izolácii podvozku nevnímate tak intenzívne. Niet teda dôvodu, prečo by ste si trochu neužili. Za normálnych okolností prenáša systém 4×4 až 60 percent hnacieho momentu na zadné kolesá, takže X1 sa správa akoby so zadným náhonom. Samozrejme, s výhodou bezproblémového prenosu výkonu na asfalt. Protipreklzový systém nemá naozaj veľa práce.

Výmoly a jamy zvláda so stoickým pokojom.
Výmoly a jamy zvláda so stoickým pokojom. Autor: BMW

V zákrutách zas X1 ťaží zo schopnosti meniť pomer hnacieho momentu aj medzi jednotlivými kolesami a eliminovať sklony k pretáčavosti či nedotáčavosti. Sklamalo nás len riadenie. X-jednotka je síce SUV, ale jej športové gény by si určite zaslúžili priamejší prevod. Viac ako tri otáčky volantu medzi krajnými polohami vychýlenia kolies sú dnes naozaj „retro“ a nútia vás prehmatávať volant aj pri obyčajnom odbočovaní v uhle 90 stupňov. Tuhosť riadenia tiež nemusí byť celkom pochuti ženskej časti publika. Na druhej strane oceníte možnosť zísť s týmto autom aj na nespevnené povrchy.

Aj keď sa terénna výbava zredukovala na väčšiu svetlú výšku a kontrolu klesania, na príjazd k chate či na poľnú cestu, sneh a blato to stačí. A ak by ste sa terénu aj vyhli, zužitkujete odolnosť X1 proti všetkým nástrahám nekvalitných mestských komunikácií. Výmoly, jamy či obrubníky zvláda totiž so stoickým pokojom.

Výhody Nevýhody
 jazdné vlastnosti  akustika motora
 bezpečnosť  prevod riadenia
 úsporný motor  menší kufor
Technické údaje
Model: BMW X1 xDrive20d
Počet valcov/ventilov: 4/16 DOHC
Objem motora (cm3): 1995
Výkon (kW/ot.): 130/4000
Krútiaci moment (Nm/ot.): 350/1750
Prevodovka: 6-manuál
Dĺžka/šírka/výška (mm): 4455/1800/1545
Rázvor náprav (mm): 2760
Objem bat. priestoru/nádrže (l): 420–1350/61
Maximálna rýchlosť (km/h): 213
Akcelerácia 0 – 100 km/h (s): 8,4
Priemerná spotreba (l/100 km): 5,8
Cena: 34 100 €
Sériové vybavenie (vybrané prvky):
Stabilizačný systém DSC, xDrive, hill-holder, kontrola klesania, predné hmlové svetlá, brzdové svetlá s dvojitou intenzitou, pneumatiky run-flat, výšková regulácia predných sedadiel, dvojosové nastavenie volantu, manuálna klimatizácia, palubný počítač, diaľkové centrálne uzamykanie, štartovanie tlačidlom, el. balík na okná a zrkadlá, audio s CD + 5 repro, delené zadné sedadlá (40:20:40), 17-palcové oceľové disky.
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek
Tankujem - ceny palív
odnaftanatural 95
21. 10. 20191.242 €zdraženie1.316 €
14. 10. 20191.242 €zlacnenie1.315 €
7. 10. 2019zdraženie1.242 €zlacnenie1.321 €
30. 9. 2019zlacnenie1.233 €zlacnenie1.328 €
23. 9. 2019zdraženie1.241 €zdraženie1.334 €
16. 9. 2019zdraženie1.217 €zlacnenie1.321 €
9. 9. 2019zlacnenie1.214 €zlacnenie1.322 €
Priemerné ceny palív podľa ŠÚ SR