Test: Toyota Land Cruiser 3.0 D-4D AT

01.02.2010 07:02
Toyota Land Cruiser 150
Toyota Land Cruiser 150 Autor:

Po premiére obrovského Land Cruiseru V8 si Toyota posvietila aj na jeho menšieho súrodenca. Menšie rozmery a polovičný počet valcov však neznamenajú menej schopností.

Nový Land Cruiser 150 je nabitý premiérovými technológiami, ktoré z neho robia absolútneho predátora terénu. To bez zveličovania. S úctou pred ním musia klopiť zrak aj také ikony ako Jeep Grand Cherokee či Land Rover Discovery. A čo je najprekvapujú­cejšie? Tento obor jazdí skvelo aj na asfalte. To napriek tomu, že ako jeden z mála off-roadových mohykánov ostáva verný rámovému podvozku a tuhej zadnej náprave.

Ostáva verný rámovému podvozku a tuhej zadnej...
Ostáva verný rámovému podvozku a tuhej zadnej náprave. Autor: Toyota

Exteriér

Pravdupovediac, do toho auta sa na prvý a možno ani druhý pohľad nezamilujete. Nie je to žiaden fešák s modrou krvou typu Range Rover. Ako jedna z mála súčasných Toyot predávaných v Európe sa navyše otvorene hlási k svojmu japonskému pôvodu. Najčitateľnejšie je to asi na „zdobnej“ prednej maske či obrátenom tvare tretieho bočného okna, ktoré európskemu oku príliš neulahodia.

Veľká Toyota je ťažká až 2600 kg.
Veľká Toyota je ťažká až 2600 kg. Autor: Toyota

Napriek tomu treba Toyote priznať snahu o civilizovanejší dizajn. No ani mäkšie línie, lepšia aerodynamika, moderná xenónová svetelná technika či „rezerva“ schovaná pod podlahou, neubrala novej stopäťdesiatke nič z jej vyzývavej off-roadovej drsnosti.

Land Cruiser nie je fešák, ale schopnosti má.
Land Cruiser nie je fešák, ale schopnosti má. Autor: Toyota

Rozmery sa pritom zmenili len nepatrne. A to je dobré. Do dĺžky pribudlo 44 a do šírky iba 10 milimetrov. Zato Toyota popracovala na nájazdových uhloch, ktoré sú väčšie. Svetlá výška je až na úrovni 220 mm.

Interiér

Veľké dvere vytvárajú perfektný prístup do interiéru, no obrovská výška podlahy si vyžaduje pri nastupovaní istý cvik s využitím stúpačky podbehu. Aj za volantom rýchlo pochopíte, akého obra máte v rukách. Pohľad na mohutnú kapotu vám zvýši sebavedomie a na križovatkách si môžete potykať so šoférmi nákladiakov. Prehľad o dianí okolo je proste perfektný, no a gigantické spätné zrkadlá by ste využili aj doma v kúpeľni. Interiér je veľmi priestranný. Aj vzadu máte veľkorysé miesto na nohy a rezervu nad hlavou.

Toyota ponúka komfort takmer na úrovni...
Toyota ponúka komfort takmer na úrovni prémiových limuzín. Autor: Toyota

Predné sedadlá vás prekvapia rozmermi, komfortným čalúnením a slušnou bočnou oporou. Veľký rozsah nastavenia sedadla vodiča a volantu si poradí s akoukoľvek postavou. Zo spracovania interiéru a jeho materiálov cítiť vysokú kvalitu, no ako to už pri Toyotách býva, len málo emócií.

S moderným optitrónovým prístrojovým panelom príliš neladí „drsný“ tvar stredovej konzoly, jednoduché prieduchy ventilácie ani malý displej cúvacej kamery a audiosústavy. Prvé husle hrá funkčnosť, i keď hlboké umiestnenie panelu audia na stredovej konzole nie je práve ideálne a chvíľu zvykať si budete aj na ostatnú záplavu tlačidiel. No ale zas nebuďme prísni, sedíme predsa v off-roade.

Vybavenie a variabilita

A ten sa snaží rozmaznávať „drsných chlapcov“ azda viac, ako by sa patrilo. K dispozícii je kožené čalúnenie, vyhrievanie sedadiel, elektricky nastaviteľný volant, trojzónová klimatizácia či bezkľúčové štartovanie či ambientné podsvietenie priestoru pod nohy. O bezpečnosť sa stará štandardne sedem airbagov vrátane kolenného, adaptívne xenóny a kompletná trakčná elektronika.

Kým komfortom si Land Cruiser môže zasúťažiť s limuzínami vyššej strednej triedy, variabilitou poráža aj niektoré veľké MPV. Má totiž tri rady sedadiel. A nie hocakých. Druhý rad je posuvný vo veľkom rozsahu a jednoduchým preklopením vytvára prístup k zadným sedadlám. Tie už nie sú, ako v minulosti, sklopené po bokoch batožinového priestoru, ale pekne v jeho podlahe. A s ich ovládaním nebude mať problém ani dáma práve odchádzajúca z nechtového štúdia. Toyota vybavila totiž tretí rad štandardne elektrickým ovládaním. Všetko za vás urobia elektromotory. Nič komfortnejšie v tomto smere neexistuje, azda s výnimkou Chrysleru Voyager.

Do kufra s obrovským objemom 621 litrov je prístup cez obrovské zadné dvere, ktoré sa otvárajú do strany. To nie je práve ideálne riešenie na prehustených parkoviskách, preto má Land Cruiser samostatne výklopné zadné okno, cez ktoré sa dostanete dnu bez zložitej manipulácie. Posunutím a sklopením druhého radu môžete priestor pre batožinu podstatne zväčšiť. Jedinou nevýhodou tak ostáva vysoká nakladacia hrana. Ale to je už údel off-roadovej klasiky. Aj interiér je bohatý na odkladacie schránky. Najzaujímavejšou z nich je stredový box medzi prednými sedadlami, akási chladnička, vybavená samostatnou klimatizáciou.

Motor a prevodovka

Jediný naftový motor 3.0 D-4D nebudí výkonom 127 kW a ani 4-valcovou konštrukciou veľký rešpekt. Rozmaznané off-roady a SUV sa v tejto objemovej triede pýšia zväčša šesťvalcami a podstatne väčším počtom koníkov. Napriek všetkému tento „industriálny“ motor drsnej povahe Land Cruiseru veľmi svedčí. Cítiť, že je stavaný s veľkou rezervou a na „nekonečnú“ životnosť.

Pod zaťažením dáva o sebe v kabíne vedieť možno viac ako by sa patrilo, no pri ustálených otáčkach posádku svojím „brunivým“ zvukom nijako zvlášť neobťažuje. Nad inou ako automatickou prevodovkou ani neuvažujete. Tá v Land Cruiseri má síce len päť stupňov a pomerne komótne radenie, no s motorom si veľmi rozumie a umožňuje aj individuálny výber stupňov voličom prevodovky. V neposlednom rade je podmienkou pre nové terénne systémy, napríklad Crawl Control, o ktorom bude reč neskôr a bez ktorého to nie je to pravé orechové.

S hmotnosťou 2600 kg (!) nemôžete očakávať prítlaky do sedadiel, no akcelerácia na stovku za 12 sekúnd pri tomto kolose priam udivuje. Na svedomí to má najmä mohutný „krútiak“ 490 Nm už od neuveriteľných 1600 otáčok. Pocitom nevládnosti trpieť teda určite nebudete, no pri predbiehaní vo vyšších rýchlostiach nezaškodí triezvy rozum. Spotreba v meste sa nám ustálila okolo trinástich litrov. Nie je to málo, no na tento kolos ani nie veľa. Priemerne sa však Land Cruiser uspokojí s asi 10,5 litra, čo síce nie je hodnota udávaná výrobcom, no zaslúži si pochvalu.

Jazdné vlastnosti

Obrovské pneumatiky, veľké prepruženie a vynikajúca zvuková izolácia podvozku prinášajú posádke vysokú mieru jazdného komfortu. To dokonca aj so zadnou tuhou nápravou. Land Cruiseru akoby bolo celkom jedno, či majú jeho pneumatiky kontakt s asfaltom, štrkom či snehom, nad každým povrchom sa vznáša s ľahkosťou luxusnej limuzíny. A čo je prekvapujúce, v zákrutách dokáže odolávať náklonom oveľa viac, než by ste čakali. Postaral sa o to systém KDSS, ktorý prepája hydraulickým okruhom stabilizátory náprav. V teréne však nebráni ich kríženiu.

Land Cruiser nestratí istotu ani na asfalte.
Land Cruiser nestratí istotu ani na asfalte. Autor: Toyota

Jednoducho v tomto smere sa kompromisy nerobili. Mimo asfaltu sa Land Cruiser cíti ako ryba vo vode, a pritom nepotrebuje za volantom zdatného off-roadistu. Je vybavený permanentným pohonom oboch náprav. Prostredníctvom systému Multi-Terrain Select volí vodič jeden z štyroch režimov nastavenia vozidla – bahno, piesok, bubny a skaly. Preklzu prešmykujúcich kolies zároveň bráni systém pribrzďovania A-TRC, ktorý posiela viac výkonu na kolesá s lepším záberom. Na pomoc prichádzajú uzávierky stredného a zadného diferenciálu, redukčný prevod a úplná novinka v podobe akéhosi terénneho „tempomatu“ Crawl Control.

O dobrú trakciu sa stará elektronika.
O dobrú trakciu sa stará elektronika. Autor: Toyota

V naozaj ťažkom teréne stačí zvoliť jednu z minimálnych rýchlostí prejazdu od 1 do 7 km/h a všetko za vás rieši elektronika. Vozidlo bezpečne prechádza prudkým stúpaním, klesaním, brodmi, hlbokým pieskom či cez veľké prekážky. To bez jediného dotyku plynu a brzdového pedála. A pritom vám pomáha predná a bočná kamera. Rovnako bezproblémové je ovládanie. Riadenie ani brzdy nepotrebujú o nič viac sily než bežné osobné auta. Ak vám to nestačí, zvoliť môžete aj pneumatické odpruženie, ktoré Land Cruiser približuje k aristokratickým Range Roverom.

Výhody Nevýhody
 tri rady sedadiel  hlučnejší motor
 luxusná výbava  umiestnenie audia
 priechodnosť  hmotnosť
Technické údaje
Model: Toyota Land Cruiser 3.0 D-4D AT
Počet valcov/ventilov: 4/16 DOHC
Objem motora (cm3): 2982
Výkon (kW/ot.): 127/3400
Krútiaci moment (Nm/ot.): 410/1600
Prevodovka: 5-automat
Dĺžka/šírka/výška (mm): 4760/1885/1845
Rázvor náprav (mm): 2790
Objem bat. priestoru/nádrže (l): 621/87
Maximálna rýchlosť (km/h): 175
Akcelerácia 0 – 100 km/h (s): 11,5
Priemerná spotreba (l/100 km): 8,1
Cena: 53 000 €
Sériové vybavenie (vybrané prvky):
VSC (ESP), trakčná kontrola A-TRC, 4WD, hill-holder, kontrola klesania, uzávierka zadného a stredového diferenciálu, redukčná prevodovka, Crawl Control, bi-xenónové svetlá, 7× airbag, 7 sedadiel, kožené čalúnenie, el. balík na okná a zrkadlá, elektricky ovládaný volant a predné sedadlá, kožené čalúnenie, dažďový a svetelný senzor, predná, bočná a cúvacia kamera, parkovacie senzory, 3-zónová klimatizácia, audio s CD + 6 reproduktorov.
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek
Tankujem - ceny palív
odnaftanatural 95
21. 10. 20191.242 €zdraženie1.316 €
14. 10. 20191.242 €zlacnenie1.315 €
7. 10. 2019zdraženie1.242 €zlacnenie1.321 €
30. 9. 2019zlacnenie1.233 €zlacnenie1.328 €
23. 9. 2019zdraženie1.241 €zdraženie1.334 €
16. 9. 2019zdraženie1.217 €zlacnenie1.321 €
9. 9. 2019zlacnenie1.214 €zlacnenie1.322 €
Priemerné ceny palív podľa ŠÚ SR