Test: Mitsubishi Colt 1.3 Invite 5d

17.02.2009 09:43
Mitsubishi Colt
Mitsubishi Colt Autor:

Pred štyrmi rokmi bol hlavnou európskou muníciou troch diamantov. A hlavne prvým modelom predznamenávajúcim zmenu stratégie Mitsubishi. Bolo to na ňom vidieť. Hoci nový Colt nadväzoval na modelový rad s tridsaťročnou tradíciou nespájalo ho sním nič viac len meno.

Prerod modelu Colt na mikrovan a technologická príbuznosť s dnes už neexistujúcim Smartom ForFour možno mnohých prekvapili, no Coltu dali do vienka silné užívateľské argumenty. Dnes, po rokoch kariéry, podstúpil rozsiahlu inováciu. Niet divu, veď  medzičasom sa DNA jeho mladších súrodencov priblížila k odkazu legendárneho Eva. Pokúsil sa o to aj Colt. Vyskúšali sme päťdverovú verziu 1,3 MIVEC so stredným stupňom vybavenia Invite.

Exteriér

To, čo si všimnete ako prvé, je obrovská predná maska a „namosúrené“ reflektory v štýle nového Lanceru. Na malé auto s dĺžkou len 3,8 metra vari až príliš odvážna zmena, najmä ak inde z Coltu emocionálne skôr ubrali. Tak napríkladzadné svetlá už nie sú z celkom nepochopiteľných príčin vytiahnuté až po strechu, ale lícujú so spodným okrajom okna, čo je oveľa konvenčnejšie riešenie ako v minulosti. Ospravedlňuje to hádam len skutočnosť, že zozadu pôsobí Colt po tomto zákroku o niečo širšie. Rozhodne však nie invenčnejšie.

Zadné skrátené svetlá pôsobia oveľa konvenčnejšie.
Zadné skrátené svetlá pôsobia oveľa konvenčnejšie. Autor: Mitsubishi

Naopak, agresívny pohľad nového Coltu z prednej časti si pýta obuť ho aspoň na hliníkové 16-palcové disky. Inak nemá čo kontrovať jeho športovej vyzývavosti. Možno, že paralela s legendárnym Lancerom Evo pritiahne nových zákazníkov, no len ťažko utají, že Colt je aj po facelifte model,  ktorý už má nejaké tie rôčky za sebou. S espritom, akým dnes bojujú na trhu mladšia Honda Jazz, Ford Fiesta, Mazda 2 či nová Ibiza, Colt už asi súťažiť nemôže.  

Interiér

Dizajnom interiéru Colt Európanov asi príliš neohúri. Pôvodne lacný vzhľad zachraňovala sympatická hravosť, no s tou sa v Mitsubishi rozhodli skoncovať. Zrušili napríklad pôvodne oslavované transparentné plasty tyrkysovej farby, z ktorých bola vyrobená podpera stredovej konzoly či ovládače vetracej sústavy. Kým však priehľadných plastov nie je veľká škoda, určite bude skalným „kolťákom“ chýbať športový prístrojový panel s trojicou tubusov. Mitsubishi ho nahradilo úplne nevýrazným riešením s dvojicou prístrojov a stredovým displejom palubného počítača, teda viac-menej európskou „normou a la VW“. Nepomôžu mu ani strieborné lemy stupníc.

Prístrojový panel tvorí dvojica konvenčných...
Prístrojový panel tvorí dvojica konvenčných prístrojov. Autor: Mitsubishi

Karoséria mikrovanu však Coltu prináša veľké užívateľské výhody. Pri relatívne malom rázvore dokáže ponúknuť solídne priestorové pomery štyrom dospelým cestujúcim. Vpredu ste bez obmedzení a dostatok miesta nájdete aj na zadných sedadlách. Sedadlo vodiča a spolujazdca sú pohodlné, no ponúkajú len slabú bočnú oporu. Ergonómia trpí typickou neresťou japonských áut – volant je nastaviteľný len výškovo. Aj radiaca páka by mohla byť vzhľadom na vyššiu polohu sedenia situovaná o čosi vyššie.

Sedadlám chýba bočná opora.
Sedadlám chýba bočná opora. Autor: Mitsubishi

Na hrane je výhľad do strán. Mohutný spoj dvojice predných stĺpikov vytvára dosť veľký slepý uhol. Naopak, výhľad vzad cez veľké zadné okno a mimoriadne veľké spätné zrkadlá si zaslúžia pochvalu.

Vybavenie a variabilita

Bezpečnostný štandard tvoria štyri airbagy a ABS. Slušné je aj sériové vybavenie. Vo verzii Invite nájdete nielen elektrické okná a zrkadlá či diaľkové centrálne uzamykanie, ale aj klimatizáciu, palubný počítač, audisústavu s CD, kožený volant radiacu páku či dokonca tempomat!

Po sklopení deleného operadla vznikne rovná...
Po sklopení deleného operadla vznikne rovná podlaha. Autor: Mitsubishi

Veľkou stratou nového Coltu je však zrušenie posuvných zadných sedadiel. Variabilita sa tak obmedzila na štandard sklopných operadiel. Je to veľká škoda, pretože Colt má pod zadným vekom len chabých 214 litrov, čo je jeden z najhorších údajov v triede. Ku cti mu však slúži schopnosť vytvoriť úplne vodorovnú podlahu a množstvo odkladacích priestorov na drobnosti či nápoje priamo v interiéri.

Motor a prevodovka

Pod kapotou bije štvorvalcové srdce s objemom 1,3 litra a variabilným časovaním ventilov. Je to typický živý motor Mitsubishi, ktorý sa necháva rád vytáčať až do 6500 otáčok. Tých 95 koní (70 kW) v pohode stačí, najmä ak Colt váži necelú tonu. Na stovku s ním akceleruje za približne jedenásť sekúnd.

Pri vysokých otáčkach ponúka motor celkom nákazlivú zvukovú kulisu, no čo je dôležitejšie, ak mu príliš nešliapete na krk, je skutočne veľmi úsporný. Priemerne si nemusí vypýtať naozaj viac ako výrobcom udávaných šesť litrov. Možno by dokázal ušetriť ešte nejaké to deci, keďže pri vyšších rýchlostiach cítiť, ako si pýta neexistujúcu šestku. K presnosti radenia päťstupňového manuálu však niet najmenších výhrad.

Jazdné vlastnosti

Temperamentnej povahe motora dobre vyhovuje tvrdšie ladený, no dobre izolovaný podvozok. Colt sa správa aj pri prudšom zaobchádzaní prekvapujúco suverénne bez výraznej nedotáčavosti. Dokonca mu neprekáža ani väčšia výška karosérie. Náklony sú menšie, ako,by ste očakávali. Riadenie aj brzdy sú perfektné. Jednoducho cítiť, že Coltu koluje v žilách DNA Smartu ForFouru, ktorý patril jazdnými vlastnosťami na špičku triedy.

Colt na vás pozerá zamračenými svetlometmi.
Colt na vás pozerá zamračenými svetlometmi. Autor: Mitsubishi

Cena Coltu sa začína o niečo vyššie ako pri množstve jeho európskych konkurentov. To je však pre japonské autá typické. Vzhľadom na slušné vybavenie však nie je rozdiel taký dramatický ako napríklad v prípade Hondy Jazz alebo Mazdy2. 

Výhody:

priestranný interiér
živý a úsporný motor
solídne jazdné vlastnosti
bohaté vybavenie (tempomat)

Nevýhody:

kontroverzný dizajn exteriéru
fádny dizajn interiéru
malý kufor
ESP nie je v ponuke

Technické údaje:

Model: Mitsubishi Colt 1,3i Invite 5d
Počet valcov/ventilov: 4/16 DOHC
Objem motora (cm3): 1332
Výkon (kW/ot.): 70/6000
Krútiaci moment (Nm/ot.): 125/4000
Dĺžka/šírka/výška (mm): 3810/1695/1520
Rázvor náprav (mm): 2500
Objem batožin. priestoru/nádrže (l): 220/47
Maximálna rýchlosť (km/h): 180
Akcelerácia 0 – 100 km/h (s): 11
Priemerná spotreba na 100 km (l): 6
Cena: 12 610 € (379 900 Sk)

Sériové Vybavenie verzie Invite (vybrané prvky):

4 x airbag, ABS, diaľkové centrálne uzamykanie, výšková regulácia volantu, výšková regulácia sedadla vodiča, palubný počítač, posilňovač riadenia, tempomat, manuálna klimatizácia, el. ovládané predné okná a vyhrievané spätné zrkadlá, kožený volant a radiaca páka, audio s CD, hliníkové disky 15", lakované plasty.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek
Tankujem - ceny palív
odnaftanatural 95
21. 10. 20191.242 €zdraženie1.316 €
14. 10. 20191.242 €zlacnenie1.315 €
7. 10. 2019zdraženie1.242 €zlacnenie1.321 €
30. 9. 2019zlacnenie1.233 €zlacnenie1.328 €
23. 9. 2019zdraženie1.241 €zdraženie1.334 €
16. 9. 2019zdraženie1.217 €zlacnenie1.321 €
9. 9. 2019zlacnenie1.214 €zlacnenie1.322 €
Priemerné ceny palív podľa ŠÚ SR