Test: Seat Ibiza 1,9 TDI Sport

22.09.2008 07:31
Seat Ibiza
Za emotívnymi krivkami nezaostáva Ibiza ani kvalitou jazdných vlastností. Autor:

Nová Ibiza je presne to, čo Seat tak veľmi potrebuje. Kým jeho nie príliš úspešní súrodenci Altea a Toledo sú skôr výplodom marketingových stratégov kdesi vo wolfsburskej centrále, Ibiza je naozaj nové a poctivé auto, ktoré sa nebojí pustiť do priamej konkurencie s tými najlepšími. Zvlášť vo verzii Sport, ktorá má najbližšie k sloganu Auto Emotion.

Exteriér

Samozrejme, núka sa porovnanie s Fabiou, ale v skutočnosti je Ibiza o krok ďalej. Je totiž už výsledkom novej modulárnej stratégie koncernu, ktorá ju vyslobodila z nie vždy výhodnej spätosti s platformami. Môže sa preto pochváliť väčším rázvorom a najmä rozchodom kolies ako Fabia, čo je nesporne výhoda. Na dĺžku má viac ako štyri metre, čo ju stavia na vrchol triedy.

Slobodu, s akou pristupovali v Seate k jej vývoju, je napokon vidieť na prvý pohľad.  Ibiza má veľmi príjemné proporcie a dizajn s množstvom emotívnych prvkov. Napokon nakreslil ju Luck Donckerwolke, bývalý dizajnér Lamborghini. Jej odvážne bočné prelisy a ostré línie putujúce až k prednej maske sa síce nemusia páčiť každému, no na druhej strane vnášajú do nižšej triedy nový vietor. V porovnaní s konzervatívnym  Polom a vyslovene praktickou Fabiou je Ibiza ich pravý protipól.

Jediná výčitka smeruje k zadným svetlám, ktoré pôsobia z diaľky trochu malé. Vysvetlením je šetrenie na drahšej dvojdielnej konštrukcii. Škoda, inak mohla byť Ibiza aj zozadu rovnako „sexy“.

Interiér

Mimoriadne novátorská je Ibiza v interiéri. Tvar horizontálne členenej palubnej dosky natočenej k vodičovi a tvary bohato modelovaných výplní dverí sú neporovnateľne modernejšie ako v prípade jej koncernových príbuzných. Pochvalu si zaslúži aj výber štruktúrovaných plastov. Jasný športový odkaz dotvára trojramenný volant, hliníkové tubusy prístrojov pod malým šiltom či kruhové prieduchy ventilácie.

Že Ibiza predznamenáva ďalšiu modelovú generáciu Seatu, dokladuje použitím novej palubnej elektroniky, najmä audio-sústavy s novou grafikou displeja a ovládaním cez hlavný otočný ovládač. Výber požadovanej rádiostanice si však paradoxne vyžaduje o jeden úkon viac ako klasický výber cez číslované tlačidlá.

V ergonómii patrí Ibiza na špičku triedy s výnimkou priestoru nad hlavou, ktorý je dimenzovaný len na štandardné postavy. Tu by asi Fabia vyhrala. No v šírke interiéru a priestore na nohy má Ibiza citeľný náskok.

Ergonómia a variabilita

Sedenie vodiča je vďaka vynikajúco tvarovanému a plne nastaviteľnému volantu, ako aj tradične vynikajúcim sedadlám s veľkým rozsahom nastavenia bezchybné. Zvlášť vo verzii Sport vám Ibiza padne rýchlo do ruky. Všetky ovládacie prvky sú v ľahkom dosahu – okrem spínača výstražných svetiel, ktorý našiel celkom nepochopiteľne miesto za radiacou pákou.

S výnimkou základnej verzie Reference sú všetky ostatné Ibize vybavené sériovo elektricky ovládanými oknami, diaľkovým centrálnym uzamykaním, klimatizáciou (aj Reference), audiosústavou (CD, MP3, AUX) s ovládaním pod volantom  či palubným počítačom, takže veľa dôvodov na dodatočné investície už nemáte.

Pod zadným vekom nájdete batožinový priestor s objemom 292 litrov, čo je vyslovene nadštandardný údaj. Za rekordnou Fabiou tak zaostáva len o zanedbateľných osem litrov. Pritom poteší aj nízko situovanou nakladacou hranou a sklopnými zadnými operadlami, vďaka ktorým je možné vytvoriť takmer vodorovnú ložnú plochu.

Motor a prevodovka

Mať v Ibize, modeli nižšej triedy, dieselový motor, je asi trochu luxus. Za túto technológiu zaplatíte totiž viac ako 66 000 Sk. A prínos? Výkon staršieho motora 1,9 TDI, ktorý sa po dlhoročnej kariére ustálil na úrovni 77 kW (105 k), je síce dostatočný pre svižnú jazdu, no stále  nie dosť motivujúci na takú výraznú investíciu. Podobné je to so spotrebou. Hoci nemáte s Ibizou 1,9 TDI problém jazdiť na hranici šiestich litrov, pri súčasnej cene nafty je návratnosť neúmerne dlhá. Nízka spotreba vám navyše nevykompenzuje citeľne horší akustický komfort, typický pre motory VW s priamym vstrekovaním čerpadlo-tryska.

Ibize preto z pohľadu cena-hodnota svedčia oveľa viac „benzíny,“ najmä štvorvalce 1,4i 16V (63 kW/86 k) a o málo drahší 1,6i 16V (77 kW/105 k). Spotreba pritom nemusí byť nijako zvlášť vyššia. Nová Ibiza totiž v porovnaní so svojou predchodkyňou „schudla“ približne o 5 kilogramov. Päťstupňový manuál je však v oboch prípadoch vzorovo presný.

Jazdné vlastnosti

Ibize sa podarilo to, čo nie je v tejto triede rozhodne zvykom. Skombinovala vynikajúcu jazdnú stabilitu s presvedčivým komfortom. Jednoducho, dopraje vám pôžitok zo športovej jazdy bez ujmy na pohodlí na menej kvalitných cestách. To dokonca aj vo verzii Sport s tuhším podvozkom. Široký rozchod eliminuje náklony karosérie a účinne potláča vrodenú nedotáčavosť. Nižší účinok posilňovača dáva tú správnu spätnú väzbu.  Štvorica kotúčových bŕzd nemá s Ibizou najmenšie problémy. Podvozok Ibizy je  prosto rýchlejší ako súčasná ponuka výkonu. A to je veľmi dobré. 

Celkovo sa podaril Seatu s novou Ibizou husársky kúsok. Je to vyvážený produkt za dobrú cenu. Uvidíme, ako zaboduje v súťaži Car of The Year 2009. Má na to predpoklady, najmä ak nový Volkswagen Polo a Audi A1, ktoré s ním budú mať mnoho spoločného, prídu na scénu až neskôr.

Výhody:

nápaditý dizajn
ergonómia
jazdné vlastnosti
vybavenie
hospodárnosť

Nevýhody:

hlučnosť motora TDI
poloha spínača výstražných svetiel

Technické údaje:

Model: Seat Ibiza 1,9 TDI Sport 
Počet valcov/ventilov: 4/8 OHC
Objem motora (cm3): 1896
Výkon (kW/ot.): 77/4000 
Krútiaci moment (Nm/ot.): 240/1900 
Dĺžka/šírka/výška (mm): 4052/1693/1445 
Rázvor náprav (mm): 2469 
Objem batožin. priestoru/nádrže (l): 292/45 
Maximálna rýchlosť (km/h): 186
Akcelerácia 0 – 100 km/h (s): 10,6  
Kombinovaná spotreba na 100 km (l): 4,5 
Cena: 509 600 Sk

Vybavenie Sport (vybrané prvky):

ABS, 4× airbag, posilňovač riadenia, predné hmlové svetlá, 15-palcové disky, lakované nárazníky, kľučky a spätné zrkadlá, manuálna klimatizácia, kožený volant a radiaca páka, športové sedadlá, výšková a hĺbková regulácia volantu, výšková regulácia predných sedadiel, palubný počítač, el. ovládané predné a zadné okná a zrkadlá, diaľkové centrálne uzamykanie.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek
Tankujem - ceny palív
odnaftanatural 95
7. 10. 2019zdraženie1.242 €zlacnenie1.321 €
30. 9. 2019zlacnenie1.233 €zlacnenie1.328 €
23. 9. 2019zdraženie1.241 €zdraženie1.334 €
16. 9. 2019zdraženie1.217 €zlacnenie1.321 €
9. 9. 2019zlacnenie1.214 €zlacnenie1.322 €
2. 9. 2019zdraženie1.216 €zdraženie1.334 €
26. 8. 20191.203 €1.321 €
Priemerné ceny palív podľa ŠÚ SR