Test: Suzuki Splash 1,2 GS

28.08.2008 22:18, aktualizované: 30.08.2008 06:30
Suzuki Splash
Suzuki Splash ukáže svoje prednosti najmä v preplnenom meste. Autor:

Vyskúšali sme si nové Suzuki Splash. Naše stretnutie s ním nám spríjemňovala najvyššia výbava GS a najsilnejší motor v ponuke.Aj keď má Suzuki v portfóliu model Swift, vďaka spolupráci s nemeckou automobilkou Opel ho mohol doplniť o ďalší mestský automobil. V redakčnom teste sme zisťovali, aké sú prednosti tohto vozidielka.

Niektorí si možno ešte pamätáte na nie príliš slávne dvojčatá Suzuki Wagon R+ a prvú generáciu Opel Agila. Tie vďaka svojim úzkym, vysokým a hranatým karosériám síce krásou neprekypovali, zato však ponúkli úžasne veľký vnútorný priestor na malom pôdoryse karosérie. Po siedmich rokoch Suzuki a Opel opäť spojili svoje sily a vytvorili nové dvojičky. Opel prišiel s novou generáciou Agily, zatiaľ čo Suzuki dalo svojmu modelu meno Splash.

Dynamický vzhľad

Pri tvorbe nového modelu to obaja výrobcovia zobrali „od podlahy“. Myšlienka bola tá istá. Čo najefektívnejšie využiť malý pôdorys auta. Chceli sa však vyvarovať pôvodnej chyby, čiže „krabicoidnej“ karosérie. Treba povedať, že sa im to ozaj podarilo. Aj keď je karoséria pomerne úzka a vysoká, nemá jednoduchý kubistický dizajn. Naopak, jej krivky pôsobia sviežo a moderne. Neprehliadnuteľné sú veľké predné aj zdané svetlomety. Zaujalo nás aj originálne mierne negatívne sklopené zadné sklo.

Farebný interiér

Vo vnútri nás príjemne prekvapilo farebné zladenie s odtieňom laku karosérie. Interiérom sa teda tak isto nesie ten „svieži duch“, ktorý je evidentný už aj pri prvom pohľade na auto zvonku. Použité materiály sú až na niektoré tvrdé plasty príjemné na dotyk. Dielenské spracovanie je na veľmi dobrej úrovni. Vodič má pred sebou jeden združený prístroj, ktorý okrem rýchlosti ukazuje vo svojom strede aj stav paliva, čas, vonkajšiu teplotu a údaje z palubného počítača. Chýba však ukazovateľ teploty motora, čo sa nám nezdá ako zbytočný prvok. Otáčkomer je umiestnený na akejsi „stopke“ na palubnej doske, čo dopĺňa celkový uvoľnený štýl auta.

Za pochvalu stojí umiestnenie rýchlostnej páky, ktorá je blízko k volantu. Jej chod je presný, no pri radení kladie mierne vyšší odpor. Naopak riadenie má ten správny odpor a kožený volant dobre padne do ruky.

V oblasti vnútorného priestoru sa dostávame k podstate áut tejto kategórie. Výrobcovi sa opäť podarilo na malom pôdoryse vyčariť relatívne veľký vnútorný priestor. Aj keď tým utrpela veľkosť batožinového priestoru, cestujúci na zadných sedadlách majú priestor na nohy adekvátny automobilom umiestneným minimálne o triedu vyššie. Jedinú výčitku by sme smerovali k predným sedadlám. Vysoký a strmý posed nám totiž pripomínal kuchynskú stoličku. S vysokým umiestnením sedáku je tiež spojené aj nepríjemné zohnutie členkov obsluhujúcich pedále.
 
Jazda

Už teda vieme, že Suzuki Splash má napriek svojím proporciám nie len pekný dizajn, ale aj dostatok vnútorného priestoru. Ako však takéto auto jazdí? Odpoveď je jednoduchá. Skrátka dobre. Už po prvých pár kilometroch za volantom sme zabudli na jeho vysokú karosériu. Konštruktéri totiž umiestnili kolesá do rohov karosérie. Výsledkom je to, že pokiaľ nájazd do zákruty vyslovene nepreženiete, Splash sa napriek svojej vysokej karosérii nijako výrazne nenakláňa.
 
Motor má na takéto autíčko dostatočný výkon a jeho potenciál sa prejaví najmä vo vyšších otáčkach. V tých nižších mu trochu chýba krútiaci moment. Nie je to však nič tragické a rozhodne nebudete s týmto motorom brzdiť premávku. Na jazdu v meste úplne postačí. Pri jazde mimo mesta sa už môžete vybrať aj do vyššieho poľa otáčkomera, čo vám už umožní využiť aj plný výkon motora.
 
Auto sme testovali prevažne v meste a podarilo sa nám dosiahnuť rovnakú hodnotu spotreby paliva, ako udáva výrobca. V mestskom cykle si Suzuki Splash vystačí so skromnými 6,9 litrami benzínu na 100 kilometrov. Ani pri dynamickejšom štýle jazdy však spotreba nevystúpi vysoko nad 7 litrov.

Resumé

Suzuki Splash je veľmi vhodným autom do mesta. Vďaka malému polomeru otáčania sa s ním dobre manévruje a ľahko parkuje v preplnených mestských uliciach. Na rozdiel od ostatných mestských áut pri Suzuki Splash nemusíte robiť kompromisy medzi kompaktnosťou a vnútorným priestorom. Splash je jednoducho malý, no veľa sa do neho vojde. Či už ľudí, alebo nákladu, kedy môžete po sklopení zadných sedadiel využiť veľkú výšku vnútorného priestoru po strechu. Navyše jeho živý motor k šťastiu veľa benzínu nepotrebuje.
 
Cena základného modelu: Suzuki Splash 1,2 GS: 335.000 Sk
 
Cena testovaného vozidla:  346.000 Sk

Sériové vybavenie:
Airbag vodiča aj spolujazdca, bočné a hlavové airbagy, protiblokovací systém ABS+EBD, ESP, posilňovač riadenia s premenlivým účinkom, elektrické ovládanie predných okien a zrkadiel (vyhrievané), centrálne uzamykanie s diaľkovým ovládaním, predné hmlové svetlomety, rádio s CD/mp3 prehrávačom a ovládaním na volante (4 reproduktory), výškovo nastaviteľný kožený volant, palubný počítač, výškovo nastaviteľné sedadlá vodiča aj spolujazdca, vyhrievané predné sedadlá, manuálna klimatizácia, disky kolies z ľahkej zliatiny.

Príplatkové vybavenie testovaného vozidla:
metalíza Lagoon Turquoise: 11.000 Sk

Technické údaje:
Radový štvorvalcový atmosférický zážihový motor, vodou chladený, ventilový rozvod 2×OHC, uložený vpredu naprieč, zdvihový objem valcov 1242 cm3, maximálny výkon 63 kW (85 k) pri 5500 ot/min, maximálny krútiaci moment 114 Nm
Priemerná spotreba: 5,5 litra/100 km
Prevodovka: Päťstupňová  manuálna prevodovka, trecia suchá jednokotúčová spojka, pohon predných kolies.
Podvozok: Vpredu: nezávislé zavesenie kolies typu McPherson, vzadu torzný nosník, vinuté pružiny vpredu aj vzadu.
Brzdy:  Vpredu kotúčové, vzadu bubnové brzdy, protiblokovací systém ABS+EBD, ručná brzda pôsobiaca na zadné kolesá.

Karoséria:
5-dverový hatchback, DxŠxV 3715×1680×1590 mm, rázvor osí kolies 2360 mm, pohotovostná hmotnosť 990 kg, objem batožinového priestoru 178/583 litrov.

Zrýchlenie: z 0 – 100 km/h : 12,3 s
Maximálna rýchlosť: 175 km/h

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek
Tankujem - ceny palív
odnaftanatural 95
7. 10. 2019zdraženie1.242 €zlacnenie1.321 €
30. 9. 2019zlacnenie1.233 €zlacnenie1.328 €
23. 9. 2019zdraženie1.241 €zdraženie1.334 €
16. 9. 2019zdraženie1.217 €zlacnenie1.321 €
9. 9. 2019zlacnenie1.214 €zlacnenie1.322 €
2. 9. 2019zdraženie1.216 €zdraženie1.334 €
26. 8. 20191.203 €1.321 €
Priemerné ceny palív podľa ŠÚ SR