Test: Lancia Ypsilon

Neprehliadnuteľný Ypsilon je v súčasnosti jediným modelom značky Lancia, ktorý sa na Slovensku oficiálne predáva. Dizajnom i cenou ide o skutočný automobilový šperk, s ktorým sa v dave za žiadnych okolností nestratíte. Prvé stretnutie s Lanciou Ypsilon prebehlo v spoločnosti motora 1.4 16V a s najvyšším stupňom výbavy Momo Design.

12.03.2008 20:02
Lancia Ypsilon Foto:
Lancia Ypsilon Momo Design 1.4 16V
debata

Tuzemské zastúpenie talianskej značky stavia momentálne všetky karty na model Ypsilon. Kým sa k nemu pridajú ďalší príbuzní, je on tým jediným, kto bude hájiť meno Lancia na slovenskom trhu.

Talianska kráska

Lancia Ypsilon pristupuje k dizajnu jedinečným spôsobom. Jej módne poňatie nemá konkurenciu a prináša niečo úplne nové. Každý bude vnímať krásu tohto auta na základe vlastných subjektívnych pocitov. Avšak eleganciu a výnimočnosť, akou Ypsilon disponuje, mu nemôže nikto uprieť.

Šarmantné tvary sú iba základnou „ženskou“ zbraňou, ktorú Lancia využíva. Na zmysly útočí 16“ diskami kolies s grafitovým povrchom a príplatkovým dvojfarebným lakom. Odolať týmto zvodným trikom je skutočne ťažké.

Hovorí sa, že krása niekedy bolí. Máme na mysli nápadné šestnástky, na ktorých Ypsilon stojí. S ohľadom na ich krásu a skutočnosť, že mierne prečnievajú pätku pneumatiky, si musíte pri parkovaní dávať na obrubníky zvlášť pozor. V opačnom prípade budú rýchlo posiate nepeknými jazvami.

Štýlový interiér

Kabína Ypsilonu nezostala exteriéru nič dlžná. Aj tu sa stretávame s extravagantným riešeniami, aké nevídame každý deň. Máme na mysli predovšetkým palubnú dosku potiahnutú látkou, príjemnou na pohľad i na dotyk. S budíkmi umiestnenými v strede ste sa už iste stretli. Tie v Lancii nepatria k najčitateľnejším, čo spolu s umiestneným mierne sťažuje orientáciu v zobrazovaných údajoch.

Interiér auta oplýva veľkou dávkou originality, z ktorej vybočuje jedine stredová konzola vyhotovená z jedného typu strieborného plastu. Nijaké pádne výhrady voči nej nemáme, len jej vzhľadom k celkovému imidžu auta podľa nás chýba nápad.

Verzia Momo Design priviala do vnútra Ypsilonu sedadlá čalúnené kombináciou kože a alcantary. Keďže na sebe nesú nápis „momo“, očakávali by ste od nich výraznejšie tvarovanie. Pri jazde vám to ale zrejme nebude chýbať.

Jemný prístup

Lancia Ypsilon je predstaviteľka automobilového modelingu a tohto kréda sa drží aj po naštartovaní. Všetko ide hladko. Pohodlie radenia zabezpečuje presný chod radiacej páky a jej umiestnenie v blízkosti volantu. Posilňovač riadenia dáva informácie od predných kolies bokom a stará sa predovšetkým o maximálne uľahčenie pohybu volantom. Túto činnosť vykonáva s takým oduševnením, že aj nežné ženské ruky siahnu po tlačidle City (účinok posilňovača sa ešte zvýši) skutočne iba zriedkavo.

Prevodovka Lancie skrýva jedno príjemné prekvapenie – šiesty prevodový stupeň, čo pri maloobjemových benzínových motoroch nebýva zvykom. Pohodlie na diaľnici si vďaka tomu pripísalo za hrsť kladných bodov. Pri 140 km/h šestka zníži otáčky zhruba o 500 ot./min.

Jednaštvorka s výkonom 95 koní sa správa presne tak, ako by ste od nej očakávali. Pri nízkych otáčkach sa prebúdza a má striedme chute. S otáčkami rastie výkon, chuť akcelerovať i apetít. V meste sme s Lanciou Ypsilon jazdili v rozpätí 6,9 až 7,3 litra na 100 km. Na diaľnici sme sa prehupli aj cez osmičku.

Technika podvozku pochádza z predchádzajúcej generácie Fiatu Punto. Tým sme o jazdných vlastnostiach Lancie Ypsilon povedali to podstatné. Bolo by svojím spôsobom neobjektívne kritizovať prejav auta, ktoré používa už prežitú techniku. V tomto smere si výčitky odnáša Lancia ako taká, ktorá mohla použiť sofistikovanejší podvozkový základ. Ypsilon sa ťažko vyrovnáva s nerovnosťami a v zákrutách sme sa dostali k jeho limitom až príliš skoro.

Záver

Lancia Ypsilon má unikátnu schopnosť vyniknúť a pútať na seba pozornosť. Napriek rôznorodosti segmentu B doň prináša originálne dizajnové stvárnenie, ktoré môže väčšina konkurentov iba ticho závidieť. Slovenským cestám by určite pristalo osvieženie v podobe tejto sympatickej Talianky, lenže cena a nepresvedčivý podvozok túto predstavu jemne naštrbujú.

Základná cena Lancia Ypsilon Momo Design: 502 000 Sk
Cena testovaného vozidla: 640 200 Sk

Sériové vybavenie:
airbag vodiča a spolujazdca, okenné airbagy, ABS+EBD, automatické zapínanie svetiel, autorádio s CD, centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním, el. ovládané predné okná, el. ovládané vonkajšie spätné zrkadlá, manuálna klimatizácia, palubný počítač, posilňovač riadenia Dual Drive s režimom City, 16“ disky z ľahkých zliatin, volant a radiaca páka v koži, výškovo a pozdĺžne nastaviteľný volant, výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča, zadné sedadlo delené 50/50 sklopné

Príplatkové vybavenie testovaného vozidla:
automatická klimatizácia (15 000 Sk), bočné airbagy vpredu (12 000 Sk), hi-fi systém Bose (27 000 Sk), lak bi-colore (30 000 Sk), hmlovky (5900 Sk), ovládanie rádia na volante (5400 Sk), paket sport plus – dažďový senzor, tempomat, parkovacie senzory (17 900 Sk), VDC – ABS, ASR, Hill Holder (25 000 Sk)

Technické údaje

Motor: radový štvorvalcový zážihový motor, štvorventilová technika, zdvihový objem valcov 1368 cm3, maximálny výkon 70 kW (95 k) pri 5800 ot./min, maximálny krútiaci moment 128 Nm pri 4500 ot./min

Spotreba (mesto/mimo/kom­bi): 7,2/4,7/5,7 l na 100 km

Prevodovka: šesťstupňová manuálna prevodovka, pohon predných kolies

Podvozok: vpredu nezávislé zavesenie typu McPherson, vzadu nezávislé zavesenie so skrutným stabilizátorom

Brzdy: vpredu kotúčové ventilované (257 mm), vzadu kotúčové (203 mm)

Karoséria: trojdverová, DxŠxV 3810×1704×1530 mm, rázvor osí kolies 2388 mm, pohotovostná hmotnosť 980 kg, objem batožinového priestoru 215 litrov, objem palivovej nádrže 47 l

Zrýchlenie  0 – 100 km/h: 10,9 s

Maximálna rýchlosť: 175 km/h

debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
Články podľa značiek