Test: Renault Twingo GT

07.02.2008 19:11
Renault Twingo GT
Twingo GT je dynamické a hravé zároveň. Autor:

Vo výrobe vydržalo takmer štrnásť rokov. Stala sa z neho ikona, ale Renaultu prekážalo, že priťahuje viac ženy ako mužov. Druhá generácia preto stratila veľa zo svojej „komiksovej“ hravosti a priostrila vo výkone. Najlepším dôkazom je Twingo GT, ktoré neurazí ani tých, ktorí si z rýchlostných limitov nerobia práve ťažkú hlavu.

Twingo je stále sympatický, aj keď už nie taký  originálny model. Pôvodný mikrovan vystriedal oveľa konvenčnejší hatchback. Vo verzii GT sa však môže pochváliť osviežením v podobe hliníkových „pätnástok" a ďalších neodmysliteľných športových doplnkov.

Fotogaléria: Renault Twingo GT

Variabilita Twinga ťaží najmä z výšky a inteligentne riešenej dvojice posuvných zadných sedadiel. Bohužiaľ, tie sú v nižších stupňoch vybavenia len za príplatok. Inak nemôžete voliť medzi veľkosťou kufra a priestorom pre cestujúcich na zadných sedadlách. “Gétéčko“ s tým však problém nemá. Ak sa cestujúci vzadu uskromnia, ponúka až 260 litrov pre batožinu.

Uletené no zároveň praktické
 
Dizajn interiéru je podstatne uvoľnenejší ako exteriér. Nielen z dôvodu tradičných centrálne umiestnených digitálnych prístrojov. Úplným úletom je gumený „ježko“  pred volantom, ktorý ponúka bezpečné miesto pre mobil alebo parkovacie karty. Kvalita plastov je však  v tejto triede na dobrej úrovni. Z auta je dobrý výhľad všetkými smermi, pretože pozícia sedadla vodiča je relatívne vysoká, a to aj v najnižšom nastavení. Športovej ergonómii by však iste svedčalo výraznejšie bočné vedenie sedadiel a dvojosová regulácia volantu.

Vybavenie GT je slušné. V sérii sú nielen štyri airbagy a ABS, ale aj automatická aktivácia svetiel a stieračov, manuálna klimatizácia,  predné hmlové svetlá či kompletný elektrický balík na okná a zrkadlá. Športovú atmosféru avizuje prídavný otáčkomer pred vodičom a kožený veniec volantu.

Výkon rovných sto koní

Najväčšie prekvapenie skrýva Twingo pod kapotou. Na štvorvalci s objemom 1,2 litra by nebolo v tejto triede nič extra, nebyť maličkého a agilného turba, ktoré zvyšuje jeho krvný tlak. Má rovných sto koní a krútiaci moment 145 Nm, teda parametre zodpovedajúce agregátom s objemom 1,6 litra. No a na jazde len 980 kg vážiaceho Twinga to aj cítiť.  Ochota akcelerovať nie je sprevádzaná takmer nijakým oneskorením turba.  Prevodovka by si však zaslúžila nielen  presnejšie radenie, ale možno aj šiesty prevodový stupeň, ktorý by iste dokázal znížiť hlučnosť v kabíne.

Na spotrebu sa však sťažovať nedá. Spomedzi konkurencie je Twingio GT práve vďaka malému objemu jednoznačne najúspornejšie.

Suverén svojej triedy

Čakať zázraky od tohto adrenalínového drobčeka by bolo asi prehnané. Jednoduchá konštrukcia podvozka nepustí. V zákrutách sa síce správa suverénnejšie, ako by ste očakávali, ale jeho stabilita je vykúpená tvrdým odpružením, a teda aj veľmi nízkou úrovňou komfortu. S Twingom GT si však užijete dosť zábavy, pretože mu chýba akákoľvek trakčná elektronika. O preklz predných kolies nie je naozaj núdza.
 
Pocit z dynamiky je o to intenzívnejší, o čo viac vás Twingo v zákrutách vynáša z vysoko situovaných a skromne tvarovaných sedadiel. Aj charakteristikou riadenia a účinkom bŕzd pripomína skôr bežné osobné autá ako čistokrvného športovca s prívlastkom GT. Nič to. V tejto triede si asi lepšie nezajazdíte. A to za menej ako 400 000 korún. 

Výhody
+ priestranný interiér
+ výkonný a úsporný motor
+ variabilné zadné sedadlá
+ dynamika
+ vybavenie
+ cena

Nevýhody
- presnosť prevodovky
- chýba protipreklzový systém
- nízky akustický komfort
- tvrdé odpruženie

Cena základného modelu Renault Twingo GT: 399.900 Sk

Cena testovoanej verzie: 399.000 Sk

Sériové vybavenie GT:
ABS, 4× airbag, automat. zapínanie výstražných svetiel, dažďový a svetelný senzor, predné hmlové svetlá, manuálna klimatizácia, diaľkové centrálne uzamykamie, el. ovládanie okien a spätných zrkadiel, el. posilňovač riadenia s variab. účinkom, otáčkomer, výšková regulácia sedadla vodiča a volantu, 15-palcové disky kolies, chrómové doplnky.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek
Tankujem - ceny palív
odnaftanatural 95
21. 10. 20191.242 €zdraženie1.316 €
14. 10. 20191.242 €zlacnenie1.315 €
7. 10. 2019zdraženie1.242 €zlacnenie1.321 €
30. 9. 2019zlacnenie1.233 €zlacnenie1.328 €
23. 9. 2019zdraženie1.241 €zdraženie1.334 €
16. 9. 2019zdraženie1.217 €zlacnenie1.321 €
9. 9. 2019zlacnenie1.214 €zlacnenie1.322 €
Priemerné ceny palív podľa ŠÚ SR